بحث و جدل بین ورزشکاران ایران و مقامات رژیم درباره تحریم ورزشکاران اسرائیلی ادامه دارد

بحث داخلی در ایران پیرامون تغییر یا تائید سیاست حکومت در تحریم ورزشکاران اسرائیلی در مسابقات بین المللی، همچنان ادامه دارد. پس از آن که رسول خادم رئیس استعفا داده فدراسیون کشتی ایران با صراحت اعلام داشت که اگر قرار است در بازی های بین المللی جا خالی کنیم و ببازیم، پس بیائید همه با هم بباریم، رئیس سازمان بسیج ورزشکاران می گوید که علیرغم این فشارها و استدلال ها، سیاست حکومت اسلامی ایران در مورد خودداری از رویارویی با ورشکاران اسرائیلی در صحنه بین المللی، بدون تغییر باقی خواهد ماند.

داود آذرنوش رئیس بسیج ورزشکاران گفت: «سیاست جمهوری اسلامی برای مسابقه ندادن با ورزشکاران اسرائیلی تغییر نخواهد کرد و این موضوع خط قرمز رژیم محسوب می شود».

سپاهی آذرنوش ادعا کرده گفت که “اسرائیل یک رژیم کودک کش است و غاصب است و مسابقه دادن با ورزشکاران آن ها خط قرمز ماست».

رژیم ایران در حالی اسرائیل را “کودک کش” می خواند که سپاه پاسداران شریک قتل نیم میلیون نفر مسلمانان سوریه است که دست کم نیمی از آن ها زن و کودک بوده اند. اسرائیل برای حفط امنیت خود در برابر کسانی که با تروز می خواهند این کشور را نابود کنند، به مصاف چریک هایی می رود که کودکان فلسطینی را سپر بلای خود قرار می دهند.

رسول خادم که خود یکی از کشتی گیران محبوب ایران بوده، پس از نامه ای که در آن توضیح داد چرا از ریاست فدراسیون ورزش کناره گیری می کند، در نامه دوباره ای نوشته بود که رژیم باید با صراحت موضع خود را اعلام کند و نه آن که به بهانه ” بیماری ناگهانی ورزشکار ایرانی” و یا غییبت از مراسم وزن کشی که برای شرکت در مسابقه بین المللی امری ضروری است، و یا هر بهانه دیگری چون باخت عمدی به یک ورزشکار خارجی، از رویارویی با ورشکار اسرائیل خودداری ورزد.

گفتنی است که اگر رژیم ایران به صراحت اعلام کند که حاضر به مسابقه دادن با ورزشکاران اسرائیلی نیست، از همه مسابقات بین المللی حذف خواهد شد.

 

2 دیدگاه‌

Comments are closed.