بحث و جدل در حکومت ایران در مورد برقراری محدودیت های شهروندی که نوعی قرنطینه است، ادامه دارد

بحث شدید بین نهادهای مختلف حکومت در رابطه با شیوه کند کردن ابتلا به ویروس کورونا همچنان ادامه دارد. از یک سو وزیر راه حکومت گفته که  حمل و نقل باید بدون وقفه ادامه یابد. اما رئیس “ستاد مقابله با کرونا در استان تهران” دوباره هشدار داده که مردم خطر کرونا را جدی نمی‌گیرند.

اظهارات امروز حسن روحانی در مخالفت با برقراری ممنوعیت ها در مورد رفت و آمد در جاده ها و فعالیت اقتصادی رژیم نشان می دهد که او نیز همچنان با برقراری قرنطینه به شدت مخالف است و توصیه های وزیر راه را نامربوط می داند.

کارشناسان می گویند که تجربه هفته های اخیر، به ویژه در چین نشان می دهد که بهترین شیوه برای کند کردن آهنگ ابتلا به کورونا، برقراری قرنطینه کامل می باشد که روحانی همچنان به شدت با آن مخالفت می ورزد.

در شبکه های اجتماعی رد این باره نوشته اند : حکومت مردم را به بی اعتنایی متهم می کند. و این تصور ایجاد شده که می خواهد گناه کورونا را بر گردن مردم بیاندازد. از یک سو وزیر راه می‌گوید کاهش ۵۱ درصدی تردد برون شهری و پس دادن صدها هزار بلیط هواپیما و قطار، نشانه تمکین مردم به توصیه‌هاست. و روحانی نیز  از کاهش ۷۰ درصدی سفرهای نوروزی تقدیر کرده، اما هم‌زمان مرکز مدیریت راه‌ها از ترافیک سنگین در پنج محور خروجی تهران خبر می‌دهد.

هم چنین علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا در استان تهران نیز بار دیگر از مردم خواست خطر را جدی بگیرند و در خانه‌ها بمانند. وی گفته که از ۲۵ اسفند، شمار زیادی از استان تهران خارج شده‌اند که بسیاری‌شان در دوران نهفتگی بیماری قرار دارند

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات  نیز در یک توییت با توجه به اطلاعاتی که از شماره موبایل‌های مردم توسط این وزارت‌خانه استخراج شده، گفته است که همدان بیشترین درصد ورود و جذب مسافر از تهران را داشته است‌.

در شبکه های اجتماعی نوشته شده موج بعدی کرونا که ناشی از قرنطینه نکردن هست باز هم به گردن مردم می افتد؟حکومت ادعا میکنه که  مردم اصلا رعایت نمی کنن و با وجود بیماری کرونا، همش در حال سفر آن . یه جورایی بی کفایتی خودشون رو گردن مردم بندازند. اما توئیتری که وزیر ارتباطات زده، نشون دهنده اینه که سفر های مردم تهران به یک چهارم رسیده است.