بحران شدید در ورزش کشتی ایران/ گرفتن میزبانی از ایران و انصراف ایران ازشرکت در جام جهانی کشتی آزاد

ورزش ایران به خاطر پرهیز از مسابقه دادن با ورزشکاران اسرائیلی تاوان سنگینی می پردازد.

اتحادیه جهانی کُشتی، امروز میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی را از ایران پس گرفت. اتحادیه جهانی کشتی با ارسال نامه‌ای در روز سه‌شنبه ۲۲ اسفند (۱۳ مارس) به فدراسیون کشتی ایران و سایر کشورهای شرکت کننده در جام جهانی کشتی فرنگی، دلیل این تصمیم را “مسائل پیش آمده و شرایط فعلی فدراسیون کشتی ایران” اعلام کرد.

پس از ماجرای باخت عمدی علیرضا کریمی به حریف روسی برای پرهیز از رویارویی با کشتی گیر اسرائیلی در مرحله بالاتر در مسابقات جام جهانی کشتی جوانان در لهستان، مسئولان جهانی کشتی به ایران هشداد دادند که در صورت تکرار خودداری کشتی‌ گیران ایرانی از مسابقه با ورزشکاران اسرائیلی، عواقب سختی در انتظار کشتی ایران خواهد بود. هشداری که امروز با پس گرفتن میزبانی مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی از ایران، جنبه عملی به خود گرفت.
ایران نیز در اعتراض به این تصمیم مسئولان اتحادیه جهانی کشتی، امروز اعلام کرد از شرکت در مسابقات جام جهانی کشتی آزاد انصراف می دهد. دلیل این انصراف، «پس گرفتن میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی از ایران» عنوان شده است.

نهم اسفندماه سال جاری، رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی ایران در اعتراض به سیاست پنهانکاری جمهوری اسلامی در مسابقات جهانی کشتی در هنگام رویارویی ورزشکاران ایرانی با ورزشکاران اسرائیلی، از مقام خود کناره گیری کرد و در حمایت از رسول خادم، روسای هیاتهای کشتی سراسر ایران نیز از مقام خود داوطلبانه کنار رفتند. این استعفای دسته جمعی در اعتراض به سیاستهای نابخردانه رژیم ایران درعرصه ورزش، شدیدترین و آشکارترین واکنش ورزشکاران ایرانی و دست اندرکاران جان به لب آمده‌ی ورزش ایران بود که دیگر حاضر به پرداخت هزینه از کیسه ورزشکاران به خاطر ایدئولوژی اسرائیل ستیزانه جمهوری اسلامی نبودند.

رئیس کمیته المپیک ایران در پاسخ به استعفای ‌رسول خادم و اعتراضات‌ سایر کشتی گیران و مسئولان ورزش کشتی ایران، به جای درک واقعیت و اتخاذ تصمیم درست در جهت منافع ملی ایران، اعلام کرد که «عدم رویارویی با ورزشکاران اسرائیلی در مسابقات جهانی، یکی از سیاست‌های تغییرناپذیر نظام جمهوری اسلامی و بخشی از منشور انقلاب در مبارزه با صهیونیسم است»!

اما آنچه آشکار است، این است که با توجه به اوضاع پیش آمده، سیاستهای نخ نمای جمهوری اسلامی در فرار از رویارویی با ورزشکاران اسرائیلی به بهانه مصدومیت و یا باخت های مصلحتی، دیگر کارآیی ندارد و وقت تصمیم گیری برای مسئولان سیاسی رژیم ایران است که یا قید حضور در مسابقات جهانی در بسیاری از رشته های ورزشی را بزنند و یا در سیاستهای اشتباه و افراطی خود تجدید نظر کنند.

 

4 دیدگاه‌

  1. اسراییل همیشه خبرها را وارونه جلوه میده و از همه چی بهربرداری سیاسی میکنه. دلیش اینه که کشورهای جهان از فدارسیون کشتی جهانی خواسته بودند بخاط فاصله خیلی کمه بین مسابقات کشتی اروپاوجام جهانی کشتی.کشورها خواستار تغیر تاریخ این مسابقات بودند و فدارسیون کشتی رسما از ایران خواسته بود تا مسابقات در اذرماه سال ۹۷ برگزار شود و ایران با ان مخالفت کرده بود و بخاطر این میزبانی لغو شد.

  2. با درود واقعا علت این ضعف چیه میشه عادلانه مسابقه داد و اگر حرفی برای گفتن هست در میدان مسابقه بدور از جنجال و دوستانه بیان کرد ورزش رو از سیاست باید جدا کرد.ممنون از شما

  3. با سپاس از تصمیم درست فدراسیون جهانی ورزش

    تا این باند جنایتکار و
    این قشر لومپن و بیکفایت مذهبی ـ عربی ـ کمونیست ـ تروریست “داعش شیعهٔ اثنی حشری” مسلط شده برسر ما ملت اسیر و سادهٔ ایران محو و نابود نشود جنایت و توحش در ایران و منطقه ادامه خواهد داشت

  4. نتیجه یک تحقیق بسیار گسترده در کشور ایران حکایت از آن دارد که مردم ایران خواهان وضعیت بى طرف سیاسى از سوى حکومت ایران نسبت به تمام کشورها هستند مردم ایران معتقد هستند که اتخاذ وضعیت بى طرف سیاسى تنها راه حل تمام مشکلات اقتصادى ایران نیز قلمداد مى شود چون اگر ایران وضعیت بى طرف سیاسى اتخاذ کند تمام تحریم هاى آمریکا بر علیه ایران نیز از بین مى رود و ایران به سرنوشت هند – برزیل – کره جنوبى – نروژ – بلژیک – دانمارک و ….. دچار مى شود یعنى کشورى آرام با آینده ایى با کلاس مانند دبى امارات .
    حالا اگر رهبر حکومت ایران با نتانیاهو اسرائیل مشکل شخصى دارد مثل دو تا مَرد بروند وسط زمین فوتبال و با مُشت و لگد تا مى توانند همدیگر را کتک بزنند دیگر چرا ملت بدبخت ایران کتک دشمنى آیت الله خامنه ایى با اسرائیل را از طریق تحریم هاى اقتصادى بخورند ؟

Comments are closed.