بحران کرونا؛ در ایران ۱۵۴۴ نفر تا کنون جان باخته‌اند؛ حکومت می‌گوید که روند ابتلا و مرگ و میر کاهش یافته است

در نخستین روز از سال نو،  ۱۲۶ تن در اثر کرونا جان باختند و بر اساس آمار رسمی اعلام شده از سوی حکومت ایران، در ۲۴ ساعت گذشته شمار جان باختگان به  ۱۵۵۶ تن و مبتلایان به ۲۰ هزار و ۶۱۰ تن رسیده است. وزارت بهداشت اعلام کرد که شمار جان باختگان و مبتلایان طی ۲۴ ساعت گذشته برخلاف روند ده روز گذشته، کاهش نشان می‌دهد.

 بر اساس آخرین آمار جهانی کرونا،  ایران از لحظ مبتلایان به کرونا به  رده ششم جدول جهانی نزول کرده است.

پایگاه اطلاعاتی وُرلدومتر  (worldometer)خبر داد که با افزایش چشمگیر مبتلایان به ویروس کرونا در کشورهای اسپانیا، آمریکا و آلمان، کشور ایران به رده ششم جدول نزول کرده است.

بر اساس آمار پایگاه اطلاعاتی وُرلدومتر، تا این لحظه تعداد ۲۷۶ هزار و ۷۱۴ تن در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این شمار، ۱۱ هزار و ۴۲۲ تن جان خود را از دست داده اند.

از مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در جهان تاکنون ۹۱ هزار و ۹۵۲ نفر بهبودیافته و توانسته اند این ویروس را شکست دهند.

کشور چین  نیز به عنوان مبدا شیوه این ویروس، با ۸۱ هزار مبتلا در رده کشورهای اول جهان قرار دارد؛ بعد از آن به ترتیب کشورهای ایتالیا، اسپانیا، آمریکا و آلمان در رده‌های دوم تا پنجم قرار گرفته‌اند.

نکته قابل توجه، افزایش شدید مبتلایان و کشته های این ویروس در کشور‌های ایتالیا، اسپانیا، آمریکا و آلمان است؛ کشور ایتالیا با افزایش ۵ هزار و ۹۰۶ مبتلا نسبت به روز گذشته، رکورد افزایش آمار را در دست دارد.

کشورهای اسپانیا، آمریکا و آلمان به ترتیب با افزایش ۳ هزار و ۴۹۴، ۵ هزار و ۸۵۳ و ۴ هزار و ۵۲۸ مبتلا نسبت به روز گذشته در رده‌های سوم تا پنج قرار گرفتند.