بدنبال اعتراض اسرائیلیان، کمپانی اینترنتی آمازون، فروش کتاب معاون حزب الله لبنان را از فهرست خود حذف کرد

بدنبال اعتراض اسرائیلیان، کمپانی اینترنتی آمازون، فروش کتاب معاون حزب الله لبنان را از فهرست خود حذف کرد

کمپانی آمازون در اینترنت، که کتاب های منتشر شده در سراسر جهان را به فروش می گذارد، کتابی را که توسط یکی از سرکردگان گروه تروریستی حزب الله لبنان نگاشته شده، از فهرست خود حذف کرد. سخن از کتابی است که نعیم قاسم معاون حسن نصرالله نگاشته و در آن به تمجید از عملیات تروریستی علیه اسرائیل پرداخته و آن را یک مبارزه مشروع توصیف کرد و “مقاومت” در برابر ظلم و ستم دانسته است.

این اقدام آمازون پس از آن است که فرستاده ویژه سازمان ملل در امور لبنان، به نام یان کوبیس، در دیداری که با نعیم قاسم در بیروت داشت، در تمجید از کتاب نعیم قاسم، از جمله گفت که همگان باید این کتاب را بخوانند.

این اظهارات یک مقام رسمی سازمان ملل با خشم وزارت خارجه اسرائیل روبرو شد که نوشت: نماینده سازمان ملل، به جای آن که قتل و آدمکشی توسط حزب الله را محکوم بداند، و از این سازمان بخواهد که از نقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل در رابطه با اسرائیل دست بردارد، با معاون نصرالله دیدار می کند و به تحسین از کتاب نعیم قاسم می پردازد.

در واکنش وزارت خارجه اسرائیل گفته شده بود که حتما یان کوبیس به دیدار معاون گروه تروریستی حزب الله رفته بود که از او یاد بگیرد که در کجا می توان یهودیان بیشتری را کشت و چگونه می توان به قطعنامه های شورای امنیت دهن کجی کرد و به حفر تونل های تهاجمی از خاک لبنان به داخل اسرائیل پرداخت.

سردبیر روزنامه اسرائیلی معریو، در شکایت به آمازون، خواهان حذف این کتاب از فهرست کالاهای عرضه شده در آن وبسایت گردید. کمپانی آمازون، پس از رسیدگی به این شکایت، دستور حذف کتاب نعیم قاسم را صادر کرد.

ایالات متحده حزب الله لبنان را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داده است و آمازون با پیروی از این اقدام، کتاب نعیم قاسم را از فهرست فروش حذف کرد.

یک دیدگاه

  1. سازمان ملل سازمانیست بی ارزش و به درد نخور و طرفدار ظلم و ستم و به نظر من هرچه زودتر باید تعطیل شود، وپولهائی که خرج این سازمان بی مصرف میشود باید در جاهای دیگر خرج شود، تشکر از رادیو فارسی صدای اسرائیل

Comments are closed.