بدنبال افزایش موارد چاقو کشی فلسطینی ها: افزایش حضور نظامی در کرانه

باافزایش موارد تعرض تروریستی از جانب فلسطینیانی که به چاقو مجهز بوده اند، ارتش اسرائیل بر شمار نیروهای مستقر در مناطق فلسطینی نشین در کرانه باختری می افزاید. در همین هفته بود که یک شهروند اسرائیلی در اثر ضربات چاقوی فردی که از مادر عرب اسرائیلی و پدر فلسطینی زاده شده بود، از پای در آمد و فردای آن روز مورد دیگری از چاقوکشی رخ داد که موجب زخمی شدن یک محافظ اسرائیلی گردید. این ضارب با گلوله یک محافظ دیگر از پای درآمد ولی قاتل شهروند اسرائیلی هنوز دستگیر نشده و جستجوهای گسترده ای برای شناسایی مکان مخفی شدن او ادامه دارد.

تروریست فراری “عبدالکریم عادل عاصی” نام دارد که از همه خویشاوندان او بازجویی شده ولی هنوز نتیجه ای به دست نیامده است.

اسرائیل برای آن که بر شمار سربازان مستقر در کرانه باختری بیافزاید، عملیات تمرینی چند واحد از سرباز تازه کار را نیز ناتمام می گذارد و قرار آن ها امروز (پنج شنبه) در کرانه باختری مستقر شوند.

آگاهان امنیتی ارزیابی کرده اند که ممکن است به زودی ناآرامی های بیشتری در کرانه رخ دهد. روز گذشته هنگامی که ماموران خانه پدر عبدالکریم عاصی را در کرانه باختری محاصره کرده بودند تا او را جستجو کنند، شمار زیادی از اهالی آنان را محاصره کرده و به پرتاب سنگ و چوب و ایجاد مزاحمت پرداختند که در جریان آن یک فلسطینی خشونت جو کشته شد.

ارتش اسرائیل برای شناسایی و بازداشت تروریست فراری، همه امکانات خویش را به کار انداخته است. رهبران کشور و سران ارتش گفته اند که هیچ جنایتکاری نمی تواند برای همیشه در حال فرار باشد و اسرائیل بارها ثابت کرده که آدمکشان بالاخره به سزای اعمال خویش خواهند رسید.

2 دیدگاه‌

  1. حمله تروریستی و کلاً همه حملات علیه دیگران از یک علت ثابت برخوردار شده است و در انتقام گرفتن در کوتاه مدت و دراز مدت ریشه دوانی کرده است و در میان مدت فرد انتقام جو درصدد دست یابی یا به راه حل مسالمت آمیز و عقلائی است و یا نحوه انتقام گرفتن!
    فلسطین در کوتاه و میان و دراز مدت دستخوش و تحت تأثیر تغییرات متقابل واقع شده است

  2. از نظر فقه اسلامی اونهایی که قداره میکشند و در مدینه ارعاب میکنند جرم سنگینی داره.اینجور که من شنیدم میگن هست در قرآن قتلو تقتلو تقتیلا ولی ترجیحا از کمر به پایین باشه بهتره قبلشم میگن ایست بدین ولی اگه حمله شدید بود بزنین

Comments are closed.