رسانه های اسرائیل: رژیم ایران برای برپایی کارخانه اسلح سازی در لبنان مبالغ کلانی هزینه کرده است

رسانه های اسرائیلی نوشتند: کارخانه ای که توسط حزب الله و حکومت ایران در بقاع لبنان برپا گردیده و ارتش اسرائیل روز گذشته (سه شنبه) به افشاگری درباره آن پرداخت، از چند سال پیش در دست برپایی بود و رژیم ایران برای تاسیس آن و فرستادن ماشین آلات لازم، مبالغ کلانی را هزینه کرده بود.

این کارخانه، ابتدا برای تولید جنگ افزار برپا شده بود، ولی از چندی پیش تصمیم گرفته شد که مرکز بهینه سازی موشک ها باشد، بدین مفهوم که موشک های موجود را به نقطه زن مبدل کند. ارتش اسرائیل فاش ساخت که از مدتی پیش، با رصد کردن دقیق فعالیتی که در داخل و بیرون از این تاسیسات می گذرد، رژیم ایران قصد دارد آن جا را به پایگاه بهینه سازی موشک ها مبدل سازد و برای این منظور، ماشین آلات تازه ای وارد آن جا کرده که به احتمال زیاد، هنوز نصب نشده است.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که به هر قیمت شده، از دستیابی حزب الله به این گونه امکانات جلوگیری خواهد شد.

در ادامه این افشاگری آمده است که رژیم ایران، در همان نقطه در بقاع لبنان مشغول برپایی بخشی بوده که وظیفه آن تولید موتور برای موشک و همچنین کلاهک انفجاری برای موشک ها باشد.

به گفته کارشناسان، ارزیابی رژیم ایران در مورد انتقال کارخانه های تسلیحاتی به داخل خود لبنان آن است که ممکن است با تحولات در سوریه، راه رساندن اسلحه از طریق آن کشور به لبنان بسته شود. علاوه براین، دستگاه های اطلاعاتی دقیق اسرائیل، همیشه توانسته اند ارسال اسلحه از ایران به سوریه را که هدف از آن انتقال محموله ها به لبنان می باشد، کشف کرده و با حمله هوایی آن را نابود کرده اند.

ارتش اسرائیل فاش ساخت که حزب الله لبنان به دنبال این افشاگری، ماشین آلات تخلیه شده را نزد افراد غیرنظامی مخفی کرده است. در ادامه افشاگری آمده است که شماری از این دستگاه ها به نقطه ای در داخل بیروت انتقال یافته است.

سخنگوی ارتش اسرائیل در حساب فیس بوکی خود یادآور شد که نصرالله در آخرین سخنرانی ادعا کرد که حزب الله نیازی به برپایی کارخانه بهینه سازی موشک ها ندارد، زیرا به چندین موشک نقطه زن مجهز است که مجموعۀ آن ها برای ویران کردن اسرائیل کافی است. نصرالله با این دروغگویی تصور کرده بود که می تواند ارتش اسرائیل و نهادهای اطلاعاتی این کشور را فریب دهد.

یک دیدگاه

  1. اگر ولایت فقیه ایران مجبور به فرار کردن بشود حتماً در ولایت فقیه لبنان سکنی خواهد گزید البته نه تنها در ولایت لبنان بلکه در ولایت عراق و در ولایت سوریه و غیره غیره غیره

Comments are closed.