بدنبال تهدیدهای جنگی حزب الله لبنان، ارتش اسرائیل در حال آماده باش است. مرخصی ها لغو شد

به دنبال تهدیدهای جنگی که در روزهای اخیر توسط سرکردگان حزب الله لبنان بیان شده، ارتش اسرائیل در بخش های شمالی کشور در حال آماده باش کامل به سر می برد و همه مرخصی های افسران و سربازان واحدهای تکاوری لغو شده است.

حسن نصرالله سرکرده حزب الله لبنان در رابطه با دو پهپاد اسرائیلی که بر فراز لبنان به پرواز در آمد و یکی از آن ها دستگاه گران قیمت تولید سوخت جامد برای موشک ها را که رژیم ایران به لبنان فرستاده بود نابود کرد، اعلام داشت که قواعد بازی عوض شده و حزب الله به اقدامات تروریستی شدید علیه اسرائیل دست خواهد زد.

با این همه، یکی از سرکردگان حزب الله به خبرنگاران گفته بود که آن گروه قصد ندارد با اسرائیل وارد جنگ شود و به اقدامی دست خواهد زد که به اسرائیل زیان وارد سازد، ولی در حدی نباشد که ارتش دفاعی اسرائیل را به جنگ بکشاند.

فرمانده سپاه شمال اسرائیل، ژنرال امیر بَرعام، برای بررسی هرچه دقیق تر اوضاع، روز گذشته (پنجشنبه) فرماندهان ارشد واحدها را به رایزنی دعوت کرد. او همچنین شهرداران و روسای انجمن های محلی شهرها و روستاهای شمال را به دیدار دعوت کرد و به بررسی نیازهای امنیتی اهالی پرداخت.

ساکنان شمال اسرائیل شکایت می کنند که به اندازه کافی پناهگاه های زیرزمینی در محله های آن ها برپا نشده است. در گزارش ها آمده است که دولت قصد دارد برنامه وسیعی را برای برپایی این نوع پناهگاه ها به اجرا بگذارد.

ژنرال برعام به شهرداران گفت که مردم به زندگی عادی ادامه دهند، ولی در همان حال اقدامات برای رویارویی با احتمالات امنیتی همچنان حفظ شود.

فرمانده سپاه شمال اسرائیل گفت که اگر اسرائیل مورد تعرض قرار گیرد، با قاطعیت پاسخ خواهد گفت.

او به شهرداران گفت: در همان حال که توصیه می کند اهالی به زندگی عادی ادامه دهند، تدارکات برای رویارویی با وضعیت اضطراری نیز باید ادامه یابد.

تامین امنیت شهروندان، یکی از دلمشغولی های اصلی ارتش اسرائیل است و از این رو، دیدار فرمانده سپاه با شهرداران، یکی از گام های اساسی، در هنگام بروز بحران امنیتی می باشد.

شورای امنیت سازمان ملل این هفته به بحث و بررسی ادامه ماموریت سربازان پاسدار صلح در خط مرزی لبنان با اسرائیل پرداخت و آن را به مدت یک سال دیگر تصویب کرد. اکنون اسرائیل انتظار دارد که شورای امنیت بر شمار این سربازان بیافزاید و همچنین اختیارات بیشتری به آن ها بدهد تا بهتر بتوانند عملیات حزب الله لبنان در جنوب آن کشور را کنترل کنند.

در قطعنامه شورای امنیت، از دولت لبنان خواسته شده به سربازان سازمان ملل امکان دهد کنترل بیشتری در جنوب لبنان داشته باشند و به صورت موثرتری بتوانند انتقال جنگ افزار به آن ناحیه را زیرنظر داشته باشند.

یک دیدگاه

  1. ولایت ایران و حزب الله لبنان مذاکره با آمریکا و اسرائیل را دیوانگی محض می دانند و جنگ را هم دیوانگی محض می دانند یعنی دیوانگی محض فقط حق مسلم ما است

Comments are closed.