بدنبال حسن روحانی، عضو پیشین مجلس نیز خواستار برچیدن فیلتری به نام “نظارت استصوابی” شد

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با تکرار سخنان حسن روحانی، که مجلس اول را “کارآمدترین دوره”  در حکومت ایران خوانده بود خواستار پایین کشیدن “فتیله نظارت” شد و گفت : به گفته روحانی ،”مجلس اول” بدون شورای نگهبان “بهترین مجلس” بود.

آخوند هادی غفاری از چهره‌های افراطی و جنجالی سال‌های پس از انقلاب و متهم به قتل امیرعباس هویدا، نخست‌وزیر ۱۲ ساله دوران پهلوی ،از مجلس اول به عنوان “کارآمدترین دوره”یاد کرد و با  انتقاد از نظارت استصوابی، به کسانی حمله کرد که به گفته او “اسباب حضور کوتوله‌ها را در مجلس” فراهم می‌کنند.

آخوند هادی غفاری از فعالان جریان موسوم به اصلاح طلبان که در  اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ و پس از آن، مواضعی انتقادی علیه حکومت جمهوری اسلامی اتخاذ کرده بود در انتخابات مجلس سه بار توسط شورای نگهبان رد شده است.

این نماینده اولین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: من واقعا نمی‌دانم کدام خدابیامرزی این نظارت استصوابی را مطرح کرد. اصلا مردم شاید دل‌شان می‌خواهد به شمر و خولی رأی بدهند.فقط یک کلمه از خمینی یاد گرفتیم که “میزان حال فعلی افراد است” که این حرف را چماق کرده‌ایم و بر سر انتخابات می‌زنیم.