بدنبال حمله هوایی، تروریستها در غزه، اسرائیل را هدف حملات موشکی قرار دادند

 

ترکش خمپاره از غزه در یکی از خیابان های اسرائیلی در پیرامون غزه

حملات گسترده شب گذشته (سه شنبه) علیه شهرک های و آبادی های اسرائیل در نواحی پیرامونی غزه، اوضاع در آن ناحیه را به وخامت بیشتری کشانده است. در ساعات شب گذشته یک جنگ واقعی از غزه علیه اسرائیل جریان داشت و در مجموع ۴۵ موشک و راکت و خمپاره از داخل غزه به سوی نواحی مسکونی اسرائیل و به هدف آسیب رساندن به اهالی شلیک شد.

یک خمگاره در نزدیکی یک کودکستان به زمین نشست، ولی در مجموع این حمله گسترده، آسیب جانی در اسرائیل به دنبال نداشت و زیان مالی آن نیز ناچیز بود.

حملات موشکی پس از آن آغاز شد که نیروی هوایی اسرائیل، در واکنش به ادامه فرستادن بادبادک های آتشزا به سوی خاک اسرائیل، چند هدف نظامی حماس و ترور اسلامی در غزه را مورد حمله قرار دادند.

این حملات موشکی بیش از یک ساعت ادامه یافت و در همان حال نیروی هوایی اسرائیل در ادامه ماموریت خود، جمعا ۲۵ مکان نظامی را در داخل غزه هدف قرار داد.

اکنون مدتی است که سازمان های ترور، به ویژه با تشویق و کمک مالی جمهوری اسلامی ایران، به موازات به راه انداختن اغتشاشات در طول خط مرزی با اسرائیل، به هوا کردن بادبادک ها و بالن های آتشزا دست می زنند که موجب بروز صدها حریق در نواحی جنوبی اسرائیل شده و زیان سنگینی به محیط زیست و مزارع کشاورزان اسرائیلی وارد آورده است.

در داخل اسرائیل، بحث و جدل پیرامون شیوه هایی که باید در برابر این شیوه جدید جنگی سازمان های ترور از غزه در پیش گرفته شود، ادامه دارد. مباحثه به ویژه پیرامون این پرسش دور می زند که آیا با استناد به قوانین بین المللی، اسرائیل می تواند به سوی متصدیان و عاملان فرستادن این بادکنک ها آتش بگشاید.

چند روز پیش، اسرائیل اتومبیل فرمانه “واحد بادبادکی” حماس را هدف قرار داد، ولی ابتدا مطمئن شد که خود او در اتومبیل نیست، تا کشته نشود.

اسرائیل در گذشته فرماندهان و سران ترور فلسطینی را هدف قرار داده و آن ها را می کشت و اکنون شماری از سیاستمداران می گویند که باید به همین سیاست بازگشت.