بدنبال شلیک موشک از غزه به سوی شهرک های اسرائیلی، هواپیماهای نیروی هوایی مواضعی را بمباران کردند

سامانه ضد موشکی “گنبد آهنین” هنگام شکار کردن موشک شلیک شده از خاک غزه

با گسترش یافتن تعرضات تروریستی از نوار غزه علیه شهروندان اسرائیلی، نیروی هوایی ناچار گردید دوباره وارد صحنه شود و مواضعی را در داخل غزه منهدم سازد. این واکنش به دنبال شلیک یک موشک از داخل غزه به سوی خاک اسرائیل بود که شب گذشته (آدینه) رخ داد.

سامانه ضد هوایی “گنبد آهنین” این موشک را در هوا شکار کرد و اسیبی به داخل اسرائیل نرسید.

حماس ادعا می کند که در این تعرض موشکی نقشی نداشته است. ولی اسرائیل همیشه اعلام کرده که حماس به عنوان سازمانی که تسلط حکومتی در غزه را به دست دارد، مسؤول هرگونه تعرضی محسوب می شود که از خاک غزه علیه اسرائیل صورت می گیرد.

در حمله هوایی شب گذشته، چند تونل تعرضی نیز که حماس به قصد تجاوز به خاک اسرائیل مشغول حفر آن بود، نابود گردید. تصور می رود که در این عملیات هوایی، آسیب جانی وارد نیامد.

روز گذشته (آدینه) در پایان نماز جمعه، همانند همه هفته های دیگر در یک سال و نیم اخیر، آشوبگران فلسطینی در پنج نقطه در خط مرزی غزه با اسرائیل گرد آمدند و به عملیات تعرض پرداختند و علیه اسرائیل شعار دادند. این تظاهرات با نام “مسیره العَوده” به مفهوم راهپیمایی بازگشت برگزار می شود که منظور آن ها تهاجم به خاک اسرائیل و تسلط بر اورشلیم و برپایی کشور اسلامی فلسطین است.

در جریان این تظاهرات خشونت بار، چند نارنجک دستی نیز از داخل غزه به سوی سربازان اسرائیلی پرتاب شد که آسیبی وارد نساخت. مراکز بهداشتی غزه می گویند که ۶۳ تن زخمی شده اند که به احتمال زیاد، جراحات همه آن ها سبک بوده است.

در داخل اسرائیل، پس از شلیک موشک از داخل غزه، آژیر خطر به صدا درآمد و به اهالی شهرک های پیرامونی غزه اعلام شد که به پناهگاه بروند. دو تن هنگام دویدن به آن سو، زمین خوردند و آسیب دیدند. از هنگام به صدا در آمدن آژیر، اهالی کمتر از سی ثانیه وقت دارند خود را به پناهگاه برسانند.

در شرق اورشلیم و کرانه باختری، در هفته ای که گذشت دو تعرض تروریستی علیه شهروندان اسرائیلی رخ داد که یکی از آن ها حمله دو نوجوان به ماموران انتظامی اسرائیل در نزدیکی مسجد الاقصی بود. این دو تن که چاقو به دست داشتند در دم کشته شدند و یا پلیس اسرائیلی که به طور متوسط زخمی شده بود، به بیمارستان انتقال یافت.

یک روز پیش از آن، یک فلسطینی در کرانه باختری  که اتومبیلی را دزدیده بود، با سرعت به دو برادر اسرائیلی که در ایستگاه اتوبوس منتظر بودند حمله برد و آن ها را به شدت زخمی ساخت. از بیمارستان خبر رسید که آن ها از خطر مرگ رهایی پیدا کرده اند.

2 دیدگاه‌

  1. قتل عام شهروندان بی سلاح کار درستی نیست، اگرچه این کاری است که ملاها چهل سال از طربق های متفاوت بر سر ایرانیان اورده اند. اما سپاه قدس و اخوندها باید بدانندکه مسبب تمام این ماجراها هستند.
    .

  2. فلسطینی های تروریست مانند پاسداران و لباس شخصی ها در ایران به مردم بی دفاع حمله میکنند حالا با هر وسیله ای که شده.
    این وحشی های خونخوار و مزدور در شورش ۵۷ به دستور یاسر عرفات گور به گوری تعداد زیادی از شورشیان را به قتل رساندند. خمینی هم بعد از ورود ننگینش به میهن ما فورا از غنیمت جنگی، به گفته خودش، نخست شروع به بخشیدن مال و ثروت ایران به سردسته تروریست ها کرد.
    راستی مال مفت را بخشیدن کار سختی هم نیستا!!

Comments are closed.