بدنبال پخش فیلم مستند شکنجه در حکومت ایران، احمد توکلی نماینده پیشین، از رژیم توضیح خواست

یک  نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی، در واکنش به افشاگری بی بی سی فارسی در پخش فیلم مستندی در ارتباط با شکنجه زندانیان در زندان های حکومت ایران برای گرفتن اعترافات دروغین از آنان  گفت: نهادهای امنیتی ایران باید درباره پخش اعترافات زیر شکنجه توضیح دهند.

به گزارش سایت الف، احمد توکلی، نماینده سابق مجلس، در مقاله‌ای از نهادهای امنیتی ایران خواسته است که درباره گزارش افشاگرانه بی‌بی‌سی فارسی درباره رواج شکنجه برای گرفتن اعترافات دروغین در بازداشتگاه‌های ایران توضیح دهند.

بی‌بی‌سی فارسی چند روز پیش گزارشی پخش کرد ه است که در آن نشان می‌دهد  فردی به نام مازیار ابراهیمی گفته است هرآنچه در صدا و سیمای ایران در رابطه با عملیات ترور دو دانشمند هسته‌ای اعتراف کرده، دروغین و زیر شکنجه بوده است.

مازیار ابراهیمی ۷ سال پیش  در مستندی به عنوان “کلوپ ترور” نوشته بود  که فرماندهی عملیات ترور دو دانشمند هسته‌ای، مصطفی احمدی روشن و فریدون عباسی را به عهده داشته است. او که اکنون در فرانکفورت اقامت دارد، نهادهای اطلاعاتی و امنیتی ایران را متهم می‌کند که برای پیش بردن برنامه‌های خود افراد بی‌گناه را دستگیر می‌کنند و با شکنجه از آنها اعترافاتی می‌گیرند که نقشه‌های آنها را تأیید کند.

به گزارش سایت الف احمد توکلی گفته که اکنون قوه قضائیه، وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه باید  به صورت شفاف درباره این پرونده پاسخ بدهند.

وی در ادامه افزود: «وزارت اطلاعات باید توضیح دهد چرا و بر مبنای کدام مستندات، مازیار ابراهیمی و باقی متهمین آن پرونده را که اکنون آزاد هستند دستگیر کرده بود. آیا سخن ابراهیمی مبنی بر اعتراف تحت شکنجه حقیقت دارد؟ اگر مستندات برای اثبات اتهام ابراهیمی کافی نبوده است چگونه او اعترافاتی کرده است که اکنون منکر آن است؟»

در ادامه این گزارش نوشته شده که چنانچه ابراهیمی گناهکار است “اگر محکوم به اعدام نشده باشد، پس از گذشت ۷ سال حداقل اکنون باید در زندان باشد نه در فرانکفورت” و اگر بی‌گناه است به چه دلیل زندانی و شکنجه شده است؟

سایت الف در ادامه افزود: «قوه قضائیه باید درباره آزادی ابراهیمی و بقیه متهمینی که در صدا و سیما اعتراف کردند توضیح دهد. چگونه تیمی که پنج ترور را در کشور انجام دادند اکنون آزاد هستند؟ آیا واقعا بیگناه بودند؟ اگر بیگناه بودند پس تکلیف اعترافاتشان چیست؟»

بی‌بی‌سی فارسی ، در ادامه گزارش خود گفته است که مأموران وزارت اطلاعات قصد داشته‌اند، انفجار در کارخانه موشک‌سازی سپاه پاسداران در ملارد را نیز به پای ابراهیمی بنویسند، اما مأموران اطلاعات سپاه در حین بازجویی از او دریافته‌اند که او بی‌گناه بوده و همین ماجرا به آزادی او پس از ۲۶ ماه منجر می‌شود.

محمود صادقی، نماینده مجلس، نیز دو روز پیش  در یک پیام توییتری نوشته است: «مسئولان ذی‌ربط باید درباره‌ی صحت و سقم این ادعاها توضیح دهند.پس از تعطیلات مجلس، علاوه بر سؤال از وزیر اطلاعات، تقاضای تحقیق و تفحص هم خواهم کرد تا واقعیت امر روشن شود.

مازیار ابراهیمی و ۱۱ نفر دیگر که در “مستند تلویزیونی” به جاسوسی برای اسرائیل و ترور چند دانشمند هسته‌ای اعتراف کرده بودند، پس از حدود سه سال و نیم از زندان آزاد شدند. اما مقام‌های امنیتی آنها را تهدید کرده‌اند که هرگز “نباید با کسی درباره اعترافات اجباری و شکنجه صحبت کنند”.

گفته می‌شود که مأموران امنیتی بیش از ۱۰۰ نفر را به اتهام دست داشتن در ترور دانشمندان هسته‌ای دستگیر کرده و در زندان اوین زیر شکنجه قرار داده بودند.

به گفته بی‌بی‌سی: «تحقیقات نشان می‌دهد به غیر از مجید جمالی فشی که پیش از پخش این “مستند” اعدام شده بود، همه متهمان آزاد شده‌اند».

احمد زیدآبادی، روزنامه‌نگار و پژوهشگر۳ روز پیش ، در یادداشتی گفته است که نهادهای اطلاعاتی ایران در دستگیری افراد بی‌گناه و گرفتن اعترافات دروغین از آنها در زیر شکنجه ید طولایی دارند؛ او از جمله به بازداشت‌های غیرقانونی پس از انتخابات سال ۱۳۸۸، اشاره می‌کند که خود یکی از آنها بوده است.

مصطفی تاج‌زاده، از چهره‌های اصلاح‌طلب بعد از دیدن این برنامه مستند در بی بی سی در حساب توئیت خود نوشته است: «اعترافات متهمان ترور دانشمندان هسته‌ای شباهت زیادی با سناریوی پیشنهادی اطلاعاتی‌ها در ماجرای قتل‌های زنجیره‌ای داشت. تفاوت در روش دو رئیس‌جمهور بود؛ خاتمی ایستاد تا وزارت اطلاعات مسئولیت پذیرفت و پرونده قتل‌ها بسته شد. احمدی‌نژاد سکوت کرد و اعتراف‌گیری زیر شکنجه ادامه یافت.»

4 دیدگاه‌

  1. سلام
    احمد توکلی بهتر از همه میدونه که این رژیم با شکنجه و اعدامه که تا حالا دوام اورده, خود احمد توکلی همراه با منوچهر متکی شکنجه گران قهار در مازندران بودند, این اقا را شکنجه انچنانی نکرده اند چون اگر علائمی روی بدنش باقی مانده بود ازادش نمیکردند, در دهه شصت این رژیمیها کاری کردند که تمام مستبدین جهان پیششان رو سفید شدند

  2. از رادیو اسرائیل و آقای مناشه امیر بعید است که از آقای توکلی بعنوان فردی که ظاهراً مخالف شکنجه و اعتراف اجباری است نام ببرند. احمد توکلی جنایتکار و‌ از اعضای اولیه سپاه جنایتکار است، دست او به خون انسانها ی بیگناه آلوده است وی از اولین شکنجه گران جمهوری اسلامی است و در دولت موسوی هم سخنگوی دولت بوده. اکنون در ظاهر نقش پلیس خوب را بازی می کند.

    • درود بر اسراییل ودرود فراوان بر استاد مناشه امیر که در قلب ما جای دارد .اینکه آقای مازیار ابراهیمی براحتی از کشور خارج شود و در آلمان نمایشی راه بیاندازد یک طرف ” پرده نمایشی ” رژیم است و طرف دیگر تاریک وپنهان است ،در رژیم فریبکار آخوندی، ((( پنهان کاری و دروغ و دغل‌بازی ))) جزء جدایی ناپذیر این رژیم است وهمیشه باید پشت پرده های رژیم را جستجو کرد .اگر آقای مازیار ابراهیمی حتی بیگناه هم بوده باشد (( که به نظر من جاسوس همین رژیم است ونه چیزی غیر این)) ،آیا این رژیم آخوندی بیگناه را برای اهداف خودش نمی کشد وقربانی نمی کند ،پس صرف بیگناهی سبب رهایی او نیست ،چرا که * بیگناهان بسیاری در پستو های زندانها اعدام شدندیا به حبس های طولانی و ابد محکوم شدند ،ان هم بدون مرخصی یا با مامور های رژیم به مرخصی میروند .نکته عجیب دیگر وزارت اطلاعات است وهمینطور اطلاعات سپاه که ادعا دارد کوچکترین حرکتها از دید رژیم آخوندی پنهان نیست و فرار از کشور بسیار سخت یا غیر ممکن است .و این پرسش مطرح میشود چرا در این سالهای اخیر که ترس رژیم آخوندی از مردم ایران در داخل کشور و ترس رژیم آخوندی از اتحاد کشورهای جهان بر علیه رژیم آخوندی در خارج وترس از منزجر شدن افکار عمومی جهان از رژیم اخوندی ؛ زیاد شده است ،همزمان فرار عناصر اطلاعاتی و به ظاهر مخالفان رژیم آخوندی هم زیاد شده (((( اینجا پرسش این است آیا فراریان *** مهره های تازه نفس *** برای کمک به رژیم آخوندی و جلوگیری از سقوط رژیم آخوندی نیستند؟؟!!)))).اگر ساده انگاری کنیم قطعا بازنده از رژیم آخوندی هستیم و شاید “” خیلی زود دیر شود”” .رژیم آخوندی قطعا راه فریبکارانه تر و پنهان کارانه تری در پیش گرفته و هرروز ” مرموزتر و پیچیده تر ” میشود ،پس اسراییل و کشورهای دیگر هم باید همزمان با این رژیم آخوندی تروریست راه تحلیل موشکافانه تر و عمقی نگری بسیار زیاد تر را باید در پیش گیرند و اصلا به ظاهر قضبه نگاه نکنند .شاید رژیم آخوندی این روزها برای نجات خودش ماموران جدیدش را همراه با اطلاعات مهمی به عنوان مخالفان رژیم آخوندی به اورپا وامریکا بفرستد تا بعد از (((((( افتادن آبها از اسیاب ))))) در زمان مناسب از انها برای جاسوسی و شناسایی مخالفان رژیم اخوندی در داخل و خارج و پولشویی و ..استفاده کند و برای رژیم آخوندی الان لازم است که (((( اطلاعات مهمی را بعنوان طعمه افشا کند تا دام فریبنده تری در خارج پهن کند))))) و در نهایت از سقوط خودش جلوگیری کند ،ولی کشورهای هوشیار و باهوش مانند: “”” اسراییل و امریکا و …””” نباید فریب این رژیم آخوندی تروریست خطرناک را بخورند .رژیم آخوندی این روزها مانند بیمار محتضری است که برای زنده ماندن خود به هر طنابی چنگ میزند و روز به روز خطرناک تر و مکار تر و پیچیده تر میشود ،پس ما هم دیگر نباید – پینوکیو _ شویم تا روباه مکار و گربه نرّه ما را فریب ندهند ،پس درست بیندیشیم .جاوید اسراییل و پاینده ایران وبا آرزوی تندرستی و پیروزی برای استاد نازنین مناشه امیر وسایر کارکنان

  3. هیچ کس نمیپرسد اگر این افراد مرتکب چنین جنایتی شده بودند در ایران چه میکردند و این سؤالی بود ک از همان شروع داستان هفت سال قبل از آقایان پرسیدم و جواب دادند : برای ما هم مبهم است و البته نکات مبهم در این پرونده زیاد است و بازپرس مربوطه ب من گفت این کار را وزارت اطلاعات خودسرانه انجام داده(در مورد پخش اعترافات)،من گفتم یعنی این چه شکنجه ای بوده ک این فرد مجبور ب اعتراف شده ،(که کاملاً از چهره ایشان در پخش تلویزیون مشهود بود ک تحت چه آزارهای جسمی قرار گرفته اند ) کهرگفتند نه استغفرالله امکان شکنجه در اینجا وجو ندارد و من فقط اشک ریختم و نالیدم و بعد مرا بیرون انداختند،نامه ای را در دفاع از ایشان نوشتم و تمام تاریخهایی ک مربوط ب خروج و ورود ایشان از ایران بود و ثابت میکرد که آقای ابراهیمى در آن تاریخها اصلاً در ایران نبودند و اینکه پیش از دستگیری در حال همکاری با صدا و سیمای ایران بودند و …و…. و پس از آزادی بارها تهدید ب دستگیری مجدد و داستانهای دیگر میشد. متأسفانه آن روزها در هیچ رسانه و مطبوعاتی و هیچ نهادى صدایش شنیده نشد و نکته مهم اینکه ایشان اصلاً محکوم نشدند و تا زمان آزادی در بازداشت بودند.

Comments are closed.