برادران افکاری در اعتراض به ۵ ماه انفرادی دست به ‘اعتصاب ملاقات زدند’

وحید و حبیب افکاری، برادران نوید افکاری، جوان کشتی گیری که در ایران به علت اعتراض به وضعیت اقتصادی و نابسامانی در ایران اعدام شد،  در اعتراض به پنج ماه زندان انفرادی و وضعیت خود در زندان اعلام کردند که “ملاقات نخواهند داشت.”

سعید افکاری، برادر آنها در توییتی نوشت که “برادرانم به دلیل ۵ ماه نگه داشتن غیرقانونی آنها در انفرادی و ضرب و شتم فراوان، تا زمان برگشتن به بند عمومی اعتصاب ملاقات کرده اند.”

وی نوشته است : “مسئولان قضایی استان و کشور مسئول این نقض قانون و خطراتی که برادرانم را تهدید می‌کند، هستند.”

یادآور می شود که چهار ماه پیش، نیز حسین افکاری و بهیه نامجو، پدر و مادر برادران افکاری در نامه‌ای که حدود یک ماه و نیم پس از اعدام پسرشان نوید منتشر شد از اینکه همچنان حبیب و وحید، دو فرزند دیگرشان در سلول انفرادی نگهداری می‌شوند، ابراز نگرانی کرده بودند و خواهان رسیدگی به شکایت آنها درباره شکنجه و آزار در زندان شده بودند.

در ادامه این خبر کانون نویسندگان ایران نیز اعلام کرد که علیرضا نوری، عضو این کانون، روزگذشته( پنج‌شنبه) به دست نیروهای پلیس اطلاعات و امنیت همدان به اتهام «توهین به مقدسات از طریق انتشار شعر در فضای مجازی»در منزل‌ خود بازداشت و جهت اجرای حکم دو سال زندان به زندان مرکزی همدان منتقل شد.

کانون نویسندگان،نوشته است که  زندان همدان فاقد هرگونه تفکیک جرائم است و همه زندانیان عمومی و امنیتی در یک بند نگهداری می‌شوند.

با وجود اعتراض نوری به حکم صادره در دیوان عالی کشور، او در تیر ماه سال‌جاری به شعبه‌ پنجم اجرای احکام دادسرای همدان احضار شد و پس از آن اجرای حکم او به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاد.

از علیرضا نوری تاکنون هفت کتاب و تعدادی مقاله به چاپ رسیده است و او پنجمین عضو کانون نویسندگان ایران است که در سال جاری زندانی شده است.