برادر علی یونسی:بازجویان سعی کرده‌اند با سوء استفاده از عنوان سفارت سوئد و صحنه‌سازی برادرش را برای اعتراف اجباری فریب دهند

برادر علی یونسی،‌ دانشجوی زندانی دانشگاه صنعتی شریف که در جریان اعتراضات مردمی به  سرنگونی هواپیمای اوکراینی توسط موشک های سپاه بازداشت شد،  اعلام کرد:  بازجویان سعی کرده‌اند با سوء استفاده از عنوان سفارت سوئد و صحنه‌سازی برادرش را برای اعتراف اجباری فریب دهند.

رضا یونسی،‌ در توییتر خود نوشت:  هفته گذشته بازجویان برادرش دو بار در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه سعی داشته‌اند با فریب او، وانمود کنند حاضرند ترتیب ملاقات او را با سفیر سوئد در تهران بدهند.

بنابر همین گزارش، این دانشجوی زندانی با اشاره به اینکه «هیچ‌ اعتمادی به شما ندارم، دو بار من را فریب دادید» گفته است:  باید ابتدا وکیل انتخابی داشته باشد تا با او مشورت کند.

رضا یونسی نوشته پس از طرح این موضوع با وزارت خارجه سوئد مشخص شده که این مساله «دروغ» بوده و این وزارتخانه آن را پیگیری خواهد کرد.

او این اقدام را با عنوان تلاش در جهت انتقال علی یونسی به ساختمانی با عنوان سفارت، نشاندنش مقابل فردی با کراوات برای «صحنه‌سازی» و فیلمبرداری هم‌زمان برای ساختن «اعتراف تلویزیونی» توضیح داد.

رضا یونسی،  تهدید و فریب برادرش و امیرحسین مرادی،‌ دیگر دانشجوی المپیادی دانشگاه صنعتی شریف،‌ توسط نیروهای اطلاعاتی را تایید کرد.