برایان هوک:ٰرژیم ایران که حامی اصلی تروریسم در دنیاست دقیقا چگونه حق دارد ادعای دفاع داشته باشد؟

برایان هوک رئیس گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به ادعای جمهوری اسلامی در مورد دفاعی بودن آزمایش موشکی اش گفت:حکومت ایران ادعا می کند آزمایش موشکی اش صرفا ماهیت دفاعی دارد.

حامی اصلی تروریسم در دنیا دقیقا چگونه حق دارد ادعای دفاع داشته باشد؟

هوک در ادامه گفت:در واقع، نگرانی های امنیتی رژیم ایران کاملا ساخته و پرداخته خودشان است. نقشه بمبگذاری در پاریس دفاعی بود؟ تلاش برای ترور در دانمارک دفاعی بود؟ قاچاق موشک ها به حوثی ها در یمن برای حمله به عربستان سعودی و امارات دفاعی است؟ پناه دادن به القاعده دفاعی است؟ قاچاق هرویین از طریق ایتالیا دفاعی است؟ سرنگون کردن خشونت آمیز دولت قانونی بحرین – آیا اینکار دفاعی است؟

هوک گفت:بنابراین برای ۱۲ سال گذشته، شورای امنیت سازمان ملل به رژیم ایران گفته است که از آزمایش و توسعه موشک های بالستیک دست بردارد، و ایران همچنان با شورای امنیت سازمان ملل مخالفت می کند، که مانند یک رژیم یاغی رفتار می کند.

برایان هوک در واکنش به آزمایش موشکی جمهوری اسلامی گفت:آزمایش ها و توسعه ادامه دار موشک های بالستیک توسط رژیم ایران نشان می دهد که توافق ایران [برجام] آنچنان که برخی امیدوار بودند، رژیم ایران را میانه رو نکرده است.

مستثنی کردن [مساله] موشک ها از توافق هسته ای ایران یک اشتباه بود، و این یکی از دلایل اصلی خروج ایالات متحده از آن توافق بود.
برایان هوک گفت:بیایید تنها برای لحظه ای به عقب برگردیم. اگر رژیم ایران تصمیم نگرفته بود که در ۳۹ سال گذشته، به انتخاب خودش جنگ های فرقه ای راه بیاندازد، آنوقت نیازهای دفاعی ایران کاملا متفاوت می بودند.

این سیاست خارجی رژیم ایران است که ایران را درمناقشه با سایر کشورها قرار داده است. امروز، ایران هیچ تهدید طبیعی ای از سوی همسایگان عربش، اسراییل، یا افغانستان ندارد.

برایان هوک گفت:پیش از انقلاب ۱۹۷۹، ایران از روابط با همین همسایگان بهرمند بود. اما امروز، نیروی نظامی ایران بزرگترین [نیرو] در منطقه است.

نیروهای انقلابی اش تقریبا در هر کشور همسایه ای حضور دارند. شبه نظامیانش مانند یک سرطان گسترش پیدا می کنند ، ثبات را تباه می کنند و صلح و تجارت جهانی را هم در تنگه هرمز و هم در باب المندب تهدید می کنند، که به آنها اجازه می دهد تا کانال سوئز را مسدود کنند. بنابراین، این پرتاب [موشک] را محکوم می کنیم، همانطور که انگلیس و سایرین اینکار را کرده اند.

2 دیدگاه‌

  1. جناب آقای برایان هوک تازه قسمتی از کثافت کاریهای رژیم پلید ایران را گفتی. آنچه که جا ماند ونگفتنی این بود که این سپاه ددمنش که در سرکوب اعتراضات داخلی خود ملت ایران را سرکوب وشکنجه میکنه باز سپاه دفاعی هستش؟؟ دروغگوتر ودزدتر از آخوند وملاء دردنیا وکائنات پیدا نمیکنی.

Comments are closed.