برایان هوک: آمریکا برای حمایت از ملت ایران در کنار مردم  ایستاده است

هوک گفت:   همه کشورهای منطقه و بیشتر کشورهای جهان معتقدند که ایران یک خطر و تهدید جهانی است است و باید با آن مقابله کرد

برایان هوک، نماینده دولت ایالات متحده در امور ایران، گفت:   دولت آمریکا در کنار مردم ایران است و در سیاست خارجی خود کاملا مشخص کرده است که خواست مردم ایران با خواست دولت آمریکا مشترکات  فراوانی دارد.

هوک دیروز (آدینه ) با بیان این مطلب گفت: مردم ایران دوست ندارند میلیادرها دلار پول آنها صرف دولت بشار اسد، حزب الله لبنان، حماس، حوثی‌های یمن و عراق شود؛ آمریکا نیز چنین چیزی را نمی خواهد.

نماینده دولت آمریکا در امور ایران افزود:  ارزیابی ایالات متحده این است که سپاه پاسدران حکومت ایران در حمله به نفتکش ها در دریای عمان و هم در حمله به کشتی های تجاری و نفتکش ها در بندر فجیره نقش داشته است.

هوک گفت: حکومت ایران به جایی رسیده است که با اقدامات خود از جمله بکار گیری گرو های تروریستی درمنطقه امنیت کشتیرانی و تجارت جهانی را به خطر انداخته است و برخی از کشورها در منطقه در پی افزایش ایمنی کشتی‌های خود هستند.

اوی افزود: ما دشمنی با مردم ایران نداریم و تقویت قوای نظامی آمریکا در منطقه و ارسال ناو هواپیمابر برای پیشگیری از اقدامات احتمالی حکومت ایران و آمادگی برای دفاع از منافع خود و هم پیمانان است.

هوک گفت : ما هنوز هم خواستار مذاکره با حکومت ایران هستیم اما بارها آنان مذاکره با ما را رد کرده اند آخرین بار رهبر جمهوری اسلامی به تلاش نخست وزیر ژاپن برای تداوم دیپلماسی جواب منفی داد، در نتیجه ایالات متحده نیز تحریم ها را تشدید کرد..
این مقام وزارت خارجه آمریکا درباره افزایش تحریم های ایران و تحریم محمد جواد ظریف در آینده نیز گفت که ایران پیشنهاد مذاکره آمریکا را بارها رد کرده است و

هوک افزود: مردم ایران باید بدانند که سپاه پاسداران بخش بزرگی از اقتصاد ایران را تحت کنترل دارد و وقتی کشورها وارد تجارت با ایران می شوند سپاه پاسداران سود از تجارت را به جای کمک به مردم ایران در اختیار گروه های تروریستی تحت حمایت خود قرار می دهد .

وی گفت: کشورها بین کار با ایران و تجارت با آمریکا باید یکی را انتخاب کنند و معمولا آمریکا را انتخاب می کنند کشورها باید بدانند تجارت با امریکا یعنی کمک به حکومت ایران .

هوک در پایان گفت:   همه کشورهای منطقه و بیشتر کشورهای جهان معتقدند که ایران یک خطر و تهدید جهانی است است و باید با آن مقابله کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در حاشیه نشست گروه ۲۰ به گفت‌وگو درباره ایران پرداختند.

پرزیدنت دونالد ترامپ  رئیس جمهوری آمریکا و محمد بن سلمان ولیعهد سعودی امروز (شنبه ) در حاشیه اجلاس گروه ۲۰ در اوزاکای ژاپن درباره ایران گفت وگو کردند.

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره قطر، ترامپ در این دیدار همچنین از خرید سلاح‌های آمریکایی توسط عربستان قدردانی کرد و بن سلمان را دوست خود خواند.

شبکه العربیه نیز در این زمینه گزارش داد که رئیس جمهوری آمریکا و ولیعهد سعودی بر حفظ ثبات قیمت نفت تأکید و در خصوص رفتار ایران در منطقه تبادل نظر کردند.

ترامپ در این دیدار گفت : اقداماتی که بن سلمان در عربستان در مقابله با تروریسم انجام داد، عالی است.

یک دیدگاه

Comments are closed.