برایان هوک: ایالات متحده بر فشارها علیه رژیم ایران، برای تغییر رفتار آن می افزاید و این به سود ملت ایران است

سرپرست امور تحریم های اقتصادی ایالات متحده علیه حکومت اسلامی ایران، برایان هوک در یک سخنرانی گفت که فشارهای مالی ایالات متحده بر رژیم ایران، در راستای منافع و خواست های ملت ایران است و ایالات متحده با این سیاست می خواهد رژیم ایران را از راهی که در پیش گرفته باز دارد.

برایان هوک که به مناسبت سالروز خروج ایالات متحده از برجام، در مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی در واشنگتن سخن می گفت، در این زمینه افزود: «مردم ایران، رژیم را از درون مورد فشار قرار داده اند، و انتظارشان از ایالات متحده آن است که فشار شمابهی را از بیرون بر حکومت وارد آورد.

این نماینده ارشد آمریکایی، به مناسبت سالگرد خروج آمریکا از توافق اتمی موسوم به برجام سخن می گفت.

برایان هوک در بخش از سخنان خود گفت که سیاستمداران و کشورهای طرفدار امضای برجام، در واقع به یک قمار دست زدند و فرضشان آن بود که اگر با چنین توافقی، برنامه های اتمی حکومت ایران را برای یک دوره معین متوقف سازند، آنگاه رژیم ایران رفتارش را تغییر می دهد و راه راست را در پیش می گیرد. ولی چنین نشد و این قمار اشتباه در آمد و رفتارهای خشونت بار حکومت ایران ادامه یافت.

برایان هوک گفت که دولت پرزیدنت ترامپ با رسیدن به توافق مشکلی ندارد، بلکه مشکل در آن است که این توافق بد است و باید تغییر یابد.

این مقام آمریکایی ارزیابی کرد که فشارهای اقتصادی بر حکومت ایران، به تدریج تاثیرات خود را آشکار می سازد و پیامدهای آن کاملا محسوس است. او گفت هدف آن است که وضعی ایجاد شود که حکومت ایران در برابر فتنه گری های خود، مرتبا بهای سنگین تری را بپردازد و با تهی شدن امکانات مالی رژیم، حکومت ایران دیگر نخواهد توانست هزینه عملیات تعرضی خود را که به صورت نیابتی صورت می گیرد، بپردازد.

برایان هوک گفت که ایالات متحده یک خواسته بسیار ساده از رژیم ایران دارد و آن این که همانند یک کشور عادی رفتار کند. اشاره این مقام آمریکایی آن بود که رژیم ایران از دخالت در امور کشورهای دیگر دست بردارد و حمایت از تروریسم را متوقف سازد.

برایان هوک خواسته های دوازده گانه ایالات متحده را که سال گذشته توسط مایک پمپئو مطرح شده بود تکرار کرد و خواستار اجرای آن ها از جانب رژیم ایران گردید.

او در پاسخ به پرسشی گفت که محمد جواد ظریف در مصاحبه های تلویزیونی (هنگام سفر اخیرش به ایالات متحده) سخنان شیرینی بر زبان آورد، ولی مساله در آن است که قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس وزیر خارجه واقعی رژیم ایران می باشد و شخص ظریف قدرتی و یا اختیاراتی ندارد.

6 دیدگاه‌

 1. هوک عزیز، تغییر رفتار معنی ندارد، توبه گرگ مرگ است، اگر راست می گویید و چون اوباما طرفدار رژیم فاشیستی نیستید، کار را یکسره کنید و رژیم را بر اندازید.

 2. امیدوارم مردم ایران هم به حکومت فشار بیاورند و از درون حکومت را تحت فشار قرار دهند . متاسفانه به علت آنکه در صد زیادی از مردم در شغلهای دولتی کار میکنند و یا به نحوی با دولت سر و کار دارند حتی رانندگان تاکسی های خطی که به نحوی زیر نظر تاکسی رانی کار میکنند از ترس آنکه رژیم عوض شود و اینها منبع درآمد خود را از دست بدهند اعتراضی انجام نمیدهند و حتی در بسیاری مواقع در برابر جنبش دیگر افراد مقابله میکنند . یک سری افراد هم هستند که متاسفانه بخاطر آنکه جزو خانواده های کشته شدگان جنگ ایران و عراق هستند و از بنیاد شهید حقوق ماهیانه میگیرند از ترس قطع این حقوق و مزایا با رژیم همکاری میکنند . اما یک نکته مهم دیگر افراد سرمایه دار هستند که با عوض شدن رژیم خود را در خطر میبینند و دقیقأ این سه گروه از افراد در جامعه ایران به شدت در برابر انقلاب و خیزش مردم مقاومت میکنند .

 3. آخوند با زبان بی زبانی با اعمالش دارد فریاد می زند که ایرانی را می خواهد تا با عزاداری آماده شود در زیر تانک بیفتد و اموال ایرانی دزدیده شده و در کربلا ورزشگاه و بزرگراه شود…

  آخوند اخراجی از سرزمین های عرب، ایرانی را می خواهد تا از اعرابی که آفت آخوند را از سرزمین اعراب به به ایران فراری دادند انتقام بگیرد

  آخوند ایرانی نیست، و بلند می گوید که سید و ایرانی برده او و اموال ایرانی در خدمت شهوت او
  آخوند، الله را هیتلر و سید را نژاد برتر می داند

 4. ای وای بر روزی که ایران بمباران شده و مردم ایران به حال خود رها شده باشند.
  مردم ایران به یک رهبر قدرتمند نیاز دارند تا در این ایام سخت آنها را رهبری کند. در غیر اینصورت همه چیز به مثابه یک جنگ دیپلماتیک برای شروع مذاکرات با حاکمان ایران است.

 5. هشتاد میلیون نفر زندانی که بزرگترین زندانیان در کل دنیا میباشد وباید درکتاب گینس ثبت رسمی شود دعا گوی شما برایان هوک میباشند که هرچه زودتر این فشارهای سیاسی و اقتصادی منجر به انجام مذاکره مناسب و یا تغییر رفتار علیه خود ملت ایران و جهان و اسراییل و آمریکا شود توسط رژیم دجال ایران.

Comments are closed.