برایان هوک: ایران هنوز هم از گروگان‌گیری به عنوان ابزاری در سیاست خارجی خود استفاده می‌کند

برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، با اشاره به این که رژیم ایران همچنان از گروگانگیری به عنوان ابزاری در سیاست خارجی خود استفاده می‌کند و شهروندان آمریکایی و دوتابعیتی‌های بیگناه دیگر را بازداشت کرده و به زندان می‌اندازد، استفاده از بیگناهان به عنوان مهره های سیاسی را کاری خطا دانست.

آقای هوک روز دوشنبه ۱۳ آبان و در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی الحره گفت که ایالات متحده در چند سال گذشته بارها به ایران پیشنهاد دیپلماسی داده و رژیم ایران نه تنها پیشنهاد دیپلماسی آمریکا، که پیشنهادهای دیپلماسی ژاپن، فرانسه، و عمان را نیز رد کرده است.

نماینده ویژه وزیر خارجه آمریکا با اشاره به این که رژیم ایران نشان داده که دیپلماسی را رد می‌کند و می‌خواهد برای نشان دادن خواسته خود، از قدرت نظامی استفاده کند، گفت: «ما خواهان حل اختلاف‌های خود با رژیم ایران از راه دیپلماسی هستیم.»

پرزیدنت ترامپ پس از خارج کردن آمریکا از توافق اتمی موسوم به برجام، تحریم‌های آمریکا علیه ایران را بازگرداند. همچنین دولت پرزیدنت ترامپ در راستای سیاست فشار حداکثری، تحریم‌های بیشتری علیه ایران اعمال کرده است.

به گفته آقای هوک ۱۲ شرط آمریکا برای رسیدن به توافق با ایران امروز هم به همان صورتی است که در ماه مه سال ۲۰۱۸ توسط مایک پمپئو،‌ وزیر خارجه، اعلام شد.

اشاره نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران به راهبرد جدید آمریکا در قبال ایران است که از سوی مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در اوایل خرداد سال گذشته اعلام شد. در واقع این شرط‌ها فهرست خواسته‌های ایالات متحده از جمهوری اسلامی یا به عبارتی جزئیات تغییر رفتار رژیم ایران است.

برخی از این شروط شامل توقف حمایت از تروریسم و خودداری از اقدامات مخرب در منطقه نظیر حمایت از حزب الله لبنان و دخالت در کشورهای منطقه است.

آقای هوک همچنین برخی گمانه‌زنی ها از جمله احتمال کاهش برخی از تحریم‌های نفتی را رد کرده و تحریم های نفتی ایران را «یک موفقیت سیاسی آشکار» توصیف کرده است.

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران افزود: «ما اطمینان زیادی داریم که استراتژی درستی را به اجرا گذاشته‌ایم، به نحوی که رژیم ایران از عوایدی که برای صدور دین‌سالاری انقلابی به آن نیاز دارد محروم شده است.»

3 دیدگاه‌

  1. شماها باید روش هایی را تدبیر کنید که تحریم ها بیشتر و سریعتر بر روی سر اخوندهای خونخوار بریزد که ریشه های هرزشان را کامل بسوزاند.

    نفت ما را مفتی میدهند به سوریه ویا پول فروشش را در بانکهای خارجی ذخیره میکنند و خرج تروریست گرایی و ساختن بمب اتمی میکنند.

    مگر صدام را به خاطر سلاح های مخرب سرنگون نکردید پس چرا کلک این اخوندها را زودتر نمیکنید؟؟؟

  2. یک شرط اصلی آمریکا باید این باشد که: ملت ایران از این زندان و گروگانگیری آخوندها و ملایان فراماسون مذهبی خلاص شوند وبه آزادی کامل برسند و زنان نیز حق انتخاب ونه اجباردر حجاب را داشته باشند و در مجامع ورزشی داخلی و بین المللی نیز بتوانند هم شرکت آزادانه داشته باشند و هم بعنوان تماشاچی همانند مردان به سالنهای مسابقه بروند و قبل و درحین و بعد از مسابقات نیز دستگیر وزندان نشوند و یا سوئ سابقه وپرونده سازی برایشان ایجاد نشود.

  3. آقای برایان هوک اگر نمیدانید بدانید که رژیم منحوس و کافر جمهوری اسلامی ایران با شعارمرگ بر این و آن توانسته خودش را سرپا نگه بدارد و از جیب ملت ایران حسابی بدزد و اینکه گروگانگیری خاص موارد بین المللی نمیباشد بلکه در داخل نیز از ملت خودش یعنی همان هایی که حتی صف اول در رای دادن به ملایان و آخوندها می ایستند گروگانگیری میکند. افراد زیادی را در مناطق مختلف به بهانه های توهین به رهبری نظام مقدس یا همان بهتر بگوییم فاسدش دستگیر کرده و سپس با حکم قاضی دادگاه حداقل دو سه سالی حبس و زندانی برایش صادر میکنند و افراد فلک زده بی گناه راهی ندارند جز پرداخت نقدی به تومان که گاهی هم بیشتر از ۴۰/۰۰۰ دلار آمریکا میشود و بدین طریق جیب حلقه خودشان را در مافیای مذهبی پر میکنند و افراد را با قید وثیقه آزاد میکنند و گوشزد مینمایند که اگر بار دیگر دستگیرت بکنیم مبلغ جریمه شما حتی دوبرابر خواهد شد وبدین نحو یک ثروت و کسب درآمد میلیاردمیلیاردی در جامعه برای خود ملایان ایجاد کرده اند. آقای برایان هوک کلاه بردار و دشمن اصلی ملت آزاد ایران شما و آمریکا نیستید بلکه خود این رژیم پست و بی شعور ورذل جمهوری اسلامی ایران میباشد. اگرر رژیم عوض شود هیچ کسی شعار مرگ بر آمریکا و اسراییل دیگر سر نخواهد داد زیرا هم اکنون بر اساس اجبار و ترس از دستگیر و زندان شدن درخیابان سر میدهند ولیکن به آن اعتقادی ندارند. دشمن ما همینجاست دروغ میگن آمریکاست. بله دشمن ما همینجاست دروغ میگن آمریکاست.Our enemy is here,they are lying that is America.

Comments are closed.