برایان هوک: حکومت ایران در مورد تحریم‌ها به مردم اطلاعات غلط می‌دهد

آقای برایان هوک تأکید کرد که ایالات متحده درصدد است صادرات نفت ایران را به صفر برساند و با اشاره به افزایش تولید نفت آمریکا افزود که این کشور آماده است برای برقراری توازن بازارعرضه نفت و گاز را ادامه دهد

برایان هوک مسئول گروه ویژه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه تأکید کرد که هدف از تحریم های آمریکا تحت الشعاع قرار دادن تجارت در زمینه های بشردوستانه از جمله غذا و دارو نیست و حکومت ایران در این زمینه به مردم اطلاعات غلط می دهد.

آقای هوک که پس از سفر به هند اکنون برای دیدار با مقام های اروپایی در لوکزامبورگ به سر می‌برد روز دوشنبه در یک نشست خبری تلفنی با خبرنگاران رسانه‌های مختلف موضع آمریکا را در مورد دور جدید تحریم های ایران که تا چند هفته دیگر از سر گرفته خواهد شد را تشریح کرد.

او تصریح کرد در زمینه تحریم های جدید استثناهایی که ایالات متحده در نظر گرفته به نفع مردم ایران است اما حکومت ایران که مسئول مشکلات اقتصادی مشکلات مربوط به تامین نیازهای اولیه و نیز کمبود آب به دلیل سدسازی های مفرط است در این باره به مردم ایران اطلاعات غلط می‌دهد.

مسئول گروه ویژه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا با متهم کردن ایران به هراس افکنی در مورد ثبات بازار انرژی ابراز اطمینان کرد که پس از بازگشت دور جدید تحریم های ایران در حوزه انرژی ثبات بازار انرژی حفظ خواهد شد و دولت آمریکا در این زمینه از نزدیک و به طور روزانه با کنگره و متحدان تولید کننده نفت در جهان در تماس است.

آقای برایان هوک تأکید کرد که ایالات متحده درصدد است صادرات نفت ایران را به صفر برساند و با اشاره به افزایش تولید نفت آمریکا افزود که این کشور آماده است برای برقراری توازن بازارعرضه نفت و گاز را ادامه دهد.

وی  میزان این افزایش تولید در سال آینده را یک میلیون بشکه برآورد کرد.

آقای هوک همچنین از اظهار نظر درباره اقدام احتمالی آمریکا در زمینه سیستم مالی سوئیفت خودداری کرد اما با اشاره به خروج بیش از ۱۰۰ شرکت بین المللی از ایران بار دیگر گفت وقتی با ایران همکاری اقتصادی دارید نمی‌دانید که یک رابطه تجاری عادی است یا در حال کمک مالی به تروریسم هستید.

وی اضافه کرد که شرکت‌های خارجی پیام آمریکا را در مورد پیامدهای همکاری با ایران دریافت کردند.

شایان ذکر است که پرزیدنت ترامپ پیشتربا صراحت خطاب به جامعه جهانی اعلام کرده بود که یا باید با ایالات متحده معامله کنید یا با ایران معامله کنید و منتظربرخورد سخت آمریکا باشید.

4 دیدگاه‌

 1. شما دلت برای مردم ایران نسوزه، مردم بی گناه غزه ره نکشید نان و آب مردم ایران را ایران خودش تامین میکنه. این تحریمها هم از طرف تمام کشورها به جز اسرائیل، عربستان و چند تا نخودی دیگه رد شدند. مردم ایران خر نیستند و گرگ در لباس میش را خوب میشناسند. این تحریم هم میگذره و ایران قویتر میشه. اما قدرت امریکا کمتر میشه چون کشورها از الان دنبال جایگزینی دلار و مبارزه با سیطره مالی امریکا میروند. ایران یک کشور متمدن و غنی است با های هوی امریکا از هم نمیپاشه.

  • در پاسخ این دوستمون باید گفت که اونها به نفع مردم ایران دارن کار می کنن حالا اگه موفق نشن به ضرر مردمه نه به نفع مردم. ایران اگه متمدن و قوی بوده الان دسته یه مشت آدم شیاده که به نفع مردم کار نمی کنن.

 2. خخخ اخه ساندیس خور کسی که دل ش بحال مردم نمیسوزه امثال شما هستن که فرق سال ۲۰۱۸ رو با صدر اسلام نمیفهمند
  اخه در پیت همه مردم از این وضع ناراضی اند واقعا نمیبینی یا تو ایران زندگی نمیکنی یا این که از افراد غارت گر هستی دست بر خزانه داری

 3. طبق قوانین اسلامی و نیز فتوا های رهبر مستضعفان جهان برای بقای مافیای ترور، هر دروغی، هر تجاوزی و هر جنایتی مجاز است. از جمله آن اعمال، اطلاق نام های به ظاهر ملی مثل «ایران دوست» است که لشکریان گمنام سایبری به خود می دهند.
  البته کسانی در غزه کشته می شوند . اینان تروریست های هستند که دست به کشتار و جنایت می زنند. در همه جای دنیا با این گونه اقدامات تروریستی مقابله می شود و در صورت مقاومت تروریست‌ها و شلیک به پلیس در اقدام متقابل پلیس به درک واصل می شوند.
  درود بر ارتش اسرائیل که مرتکب اشتباه ارتش ایران قبل از شورش ۵۷ نشده و توانمند با ترور اسلامی مقابله می کند.

Comments are closed.