برایان هوک خطاب به مردم ایران: رژیم جمهوری اسلامی در مورد تحریم‌ها ادعاهای دروغ را مطرح می‌کند

برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، در پیامی ویدئویی گفت که رژیم جمهوری اسلامی در مورد تحریم‌های آمریکا علیه ایران ادعاهای دروغ را عنوان می‌کند و اضافه کرد در پیامی به مردم ایران،‌ حقایق مربوط به این ادعاهای دروغین رژیم ایران را آشکار می‌سازد.

وزارت خارجه آمریکا یک ویدئوی ۳:۱۸ دقیقه‌ای از آقای هوک را در حساب توئیتر خود منتشر کرده که در آن او این حقایق را برای مردم ایران بیان کرده است.

آقای هوک در پیام ویدئویی خود با مطرح کردن چهار مورد از ادعاهای دروغین رژیم ایران در ارتباط با تحریم‌ها، به ابعاد آنها اشاره کرده و به آنها پاسخ داده است:

ادعای دروغین اول: آمریکا انتقال دارو برای مردم ایران را تحریم کرده است.
حقیقت: ایالات متحده تمامی خدمات مرتبط با دارو و خدمات و تجهیزات درمانی برای مردم ایران را از شمول تحریم‌ها معاف کرده است. طبق قوانین ایالات متحده یک مجوز کلی برای صدور تجهیزات پزشکی از ایالات متحده برای مردم ایران وجود دارد. ایالات متحده احترام بسیار زیادی برای مردم ایران قائل است و نمی‌خواهد از دسترسی آن‌ها به تجهیزات و خدمات پزشکی جلوگیری کند.

مردم ایران خوب می‌دانند که مشکل اصلی که از دسترسی [آنها به این خدمات] جلوگیری می‌کند، خود رژیم [جمهوری اسلامی] است. در جامعه پزشکی ایران زمزمه‌هایی وجود دارد مبنی بر این که رژیم و عوامل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشغول انبار کردن دارو هستند تا خودشان آن را به قیمت بالا بفروشند و سود به جیب بزنند.

 

ادعای دروغین دوم: ایالات متحده ​صدور محصولات کشاورزی به ایران را تحریم کرده است.
حقیقت: ما [صادرات] محصولات کشاورزی به ایران را تحریم نمی‌کنیم. این را می‌توان در دستورالعمل‌هایی که در تارنمای اوفک [دفتر کنترل دارایی‌های خارجی] وزارت خزانه‌داری آمریکا آزادانه در دسترس عموم قرار دارند، مشاهده کرد.

 

ادعای دروغین سوم: آمریکا فناوری مرتبط با ارتباطات در ایران را تحریم کرده است.
حقیقت: آمریکا سخت‌افزار، نرم‌افزار، یا خدمات مرتبط با ارتباطات شخصی را تحریم نمی‌کند. ما،‌ برخلاف رژیم شما [جمهوری اسلامی]، به گردش کامل و آزاد ارتباطات و اطلاعات باور دارد. برای مثال، وزیر خارجه [جمهوری اسلامی] به آمریکا می‌آید که از موهبت آزادی مطبوعات بهره‌مند شود. شاید روزی او به شما هم اجازه دهد از موهبت مطبوعات آزاد بهره‌مند شوید.

شما حق دارید به اطلاعات دسترسی داشته و بتوانید با هم و با جهان در تماس باشید. رژیم شما [جمهوری اسلامی] این را قبول ندارد.

 

و ادعای دروغین چهارم: آمریکا راه رسیدن کمک‌های بشردوستانه به مردم ایران را مسدود کرده است.
حقیقت: آمریکا معافیت‌های گسترده‌ای را برای خدمات بشردوستانه قائل شده است. در حقیقت ایالات متحده تاکنون بارها پیشنهاد ارائه خدمات بشردوستانه خود به مردم ایران را مطرح کرده است. ولی رژیم [جمهوری اسلامی] بارها و بارها این پیشنهادها را رد کرده است؛ چرا که برای آن‌ها، پیشبرد ایدئولوژی‌شان مهم‌تر از رفاه مردمشان است.

حقیقت در مورد تحریم‌ها این است: ایالات متحده بازیگران بد در رژیم ایران را تحریم می‌کند؛ نه اقلام دارویی، محصولات کشاورزی،‌ دستگاه‌های ارتباطاتی، و یا کمک‌های بشردوستانه‌‌ای را که به نیت استفاده مردم ایران ارسال می‌شود.

پرزیدنت ترامپ مصمم به حمایت از مردم ایران است و به امید فرا رسیدن روزی بهتر در آینده است؛ روزی که مردم دو کشور بتوانند روابط دیپلماتیک‌شان را دوباره برقرار کنند و ذهن‌های خلاق هر دو کشور بتوانند برای رفع مشکلات مردم ایران و به نفع جهان، همکاری کنند.

یک دیدگاه

  1. برایان عزیز، فاشیست های اشغالگر ایران فقط در مورد تحریم ها دروغ نمی گویند، دروغ دی ان ای این نا مردمان است. چهل سال است که با دروغ دنیا را فریب داده اند. امیدوارم که آمریکا در شکستن کمر این رژیم جبار همچنان استوار بماند و دوباره اشخاصی چون اوباما، کری و کارتر و کلینتون این جنایتکاران را تقویت نکنند.

Comments are closed.