برایان هوک دوباره به کشورهای جهان هشدار داد که از خرید نفت رژیم ایران خودداری ورزند

برایان هوک دوباره به کشورهای جهان هشدار داد که از خرید نفت رژیم ایران خودداری ورزند

برایان هوک، رئیس گروه تحریم ها علیه رژیم ایران در وزارت خارجه آمریکا، اعلام کرد: هیچ کشوری مجاز به خرید نفت از جمهوری اسلامی ایران نیست.

هوک تاکید کرده است که هر کشوری که با ایران معامله نفتی کند، مشمول مجازات‌های پیش بینی شده خواهد شد.

هوک، گفته بود که عدم تمدید معافیت‌موقت هشت کشور برای معاملات نفتی با ایران شامل حال همه ی کشورها می‌شود و هیچ کشوری مجاز به خرید نفت از جمهوری اسلامی ایران نیست.

حسن روحانی، رئیس جمهوری حکومت ایران  پیشتر گفته بود که قصد دارد تحریم‌های نفتی، تجاری و مالی آمریکا علیه اقتصاد ایران را “با افتخار” دور بزند.

ظریف نیز پیشتر گفته بود: «همواره راهکارهایی برای دور زدن تحریم‌ها وجود دارد، ما در این زمینه دکترا داریم».

خبرگزاری رویترز، در این باره نوشته است، منظور هوک در باره تهدید به مجازات برای تداوم معاملات نفتی با ایران عمدتا متوجه دو کشور هند و چین است.

آگاهان می گویند که سال گذشته، آمریکا با هشت کشور بر سر یک سقف واردات نفت از ایران به توافق رسیده بود از جمله کشورهای هند و چین که پیشتراعلام کردند که در چارچوب میزان توافق شده به خرید نفت از ایران ادامه خواهند داد.

رئیس گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا، تاکید کرد که سیاست آمریکا به صفر رساندن صادرات نفتی ایران است. سخنان برایان  هوک تکذیب گزارشی است که از سوی رسانه‌ها منتشر شده بود.

روزنامه وال‌استریت ژورنال پیشتر اعلام کرده بود که دو کشور چین و هند چون هنوز به سقف مورد توافق ناظر بر واردات نفت از ایران نرسیده‌اند، و آنان می‌توانند همچنان از ایران نفت خریداری کنند.

هوک در واکنش به گزارش روزنامه وال‌استریت ژورنال گفته بود که حتی کشورهایی که پیش از پایان مهلت معافیت از مجازات‌های آمریکا، به اندازه مورد توافق نفت از ایران خریداری نکرده‌اند، مجاز به واردات نفت از این کشور نیستند.

آگاهان می گویند، صادرات نفت ایران در ماه‌های آینده بین ۲۰۰ تا ۵۵۰ هزار بشکه در روز خواهد بود و آمریکا هدف اش به  صفر رساندن صادرات نفت ایران است اما علی خامنه‌ای می‌گوید هر چقدر “اراده کنیم نفت می‌فروشیم”

یک دیدگاه

  1. انتقال نفت ازطریق قاچاق برادران سپاهی همیشه درحال انجام بوده چه تحت تحریم وچه غیر ازآن. ولیکن درحال حاضربا انتقال به کشور روسیه وزیر قیمت ودریافت پول آن ازطریق فروش مجدد روسیه به سایر خریداران بین المللی وهمچنین با انتقال به نفتکشهای ایرانی وسپس انتقال آن درحال حرکت به سایرکشتیهای روی آب با پرچمهای مختلف ویا اسناد جعلی وبارنامه مواد غذایی درحال انجام است این نمونه ای ازداشتن دکترای دورزدن تحریمها میباشد. خلاصه پیش قاضی ملق بازی درحال انجام است.

Comments are closed.