برایان هوک: رژیم ایران همچنان به آدم ربایی و گروگانگیری ادامه می دهد که باید متوقف سازد


جمهوری اسلامی از  شهروندان آمریکایی و دیگر شهروندان دو تابعیتی به عنوان گروگان برای مبادله با عوامل  تروریستی خود در کشورهای دیگر استفاده می کند .برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه ایالات متحده در اجرای تحریم ها علیه رژیم ایران گفت :  دولت تهران هنوز برای رسیدن به اهداف تروریستی خود در منطقه گروگانگیری می کند .

برایان هوک در گفت و گو با  شبکه الحره افزود : هم اکنون شماری از شهروندان آمریکایی  از جمله رابرت لوینسون، سیامک نمازی، ژیو وانگ و دیگران در زندان اوین به سر می برند. آنها بی‌گناهند و به طور ناعادلانه ای بازداشت شده اند. سازمان ملل هم با ما در این زمینه موافق است. ایران می بایست بدون تاخیر آنها را آزاد کند.

سیامک نمازی، شهروند ایرانی- آمریکایی، به اتهام همکاری با “کشور متخاصم”، ایالات متحده ،  به ده سال زندان محکوم شده‌است.

و همچنین ژیو وانگ، شهروند چینی- آمریکایی که دانش‌آموخته دانشگاه پرینستون آمریکا است هم به اتهام “نفوذ” در کشور و فرستادن اطلاعات محرمانه به بیرون، در ایران زندانی است. او نیز به ده سال زندان محکوم شده است.

برایان هوک گفت: رژیم ایران سال‌هاست که به دنبال نقض استقلال عراق است. آنچه ایران به دنبال آن است تسلط بر عراق است.

وی افزود : آمریکا خواهان عراقی مستقل، باثبات، آزاد و دموکراتیک است.

برایان هوک در ادامه گفته است، هر کجا ایران حضور داشته باشد، فساد هم خواهد بود.

در ادامه اعتراضات مردمی عراق در این کشور  علیه فساد مسئولان دولتی، بیکاری بالا و فقدان خدمات عمومی در شهرهای مختلف عراق از  در یک ماه گذشته تاکنون بیش از۲۵۰ کشته و هزاران زخمی برجای گذاشته است.

معترضان عراقی حکومت جمهوری اسلامی را حامی اصلی دولت کنونی عراق می‌دانند که به گفته معترضان دولتی فاسد و ناکارآمد است.