برایان هوک گفت آمریکا  همه شریان های مالی رژیم ایران را هدف قرار داده است

آقای هوک که با شبکه تلویزیونی ماهواره ای عرب زبان الحره گفتگو می کرد گفت تحریم‌ها در فعالیت‌های ایران  اخلال ایجاد می‌کند

برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران در تازه ترین اظهار نظر درباره ایران با اشاره به ابعاد تحریم جمهوری اسلامی آن را سنگین ترین تحریم تاریخ علیه نظام ایران نامید.

برایان هوک گفت آمریکا  همه شریان های مالی ایران برای تامین بودجه حماس و حزب‌الله و توسعه برنامه  موشکی و تهدید ثبات منطقه را هدف قرار داده است و بانک‌های بین‌المللی هم از معامله با ایران می‌ترسند.

آقای هوک که با شبکه تلویزیونی ماهواره ای عرب زبان الحره گفتگو می کرد گفت تحریم‌ها در فعالیت‌های ایران  اخلال ایجاد می‌کند ۸۰ درصد از درآمد ایران از محل صادرات نفت تامین می شود و ما تاکنون یک میلیون بشکه از فروش نفت ایران کم کرده ایم که معادل حدود دو میلیون دلار است که از درآمد ایران کم شده است این رژیمی است که از سال ۲۰۱۳ میلادی حدود ۱۶ میلیارد در عراق سوریه و یمن به منظور یت از گروه‌های شبه‌نظامی مختلف تولید موشک و همه گونه تهدید علیه صلح و امنیت هزینه کرده است .

بنا بر این تحریم‌های ما به جا هستند رئیس گروه اقدام ایران افزود جمهوری اسلامی یک رژیم انقلابی است و ممکن است بگویید که آخرین رژیم انقلابی دنیاست  فکرمی‌کنم که مردم ایران از این رژیم خسته شده اند رژیمی که ۳۹ سال است از شهروندان خود و رفاه اقتصادی آنها می دزدد و حقوق بشر و کرامت انسانی آنها را نادیده می‌گیرد.

ما از مردم ایران و اشتیاق آنها برای یک حکومت بهتر بسیار حمایت می‌کنیم آینده کشور ایران در دست مردم ایران است با این حال ما از تمایل آنها برای برخورداری از یک زندگی بهتر اصلاحات قوی در مورد این دیکتاتوری ظالم و تاریک مذهبی با قدرت حمایت می کنیم وی افزود این تحریم ها سنگین ترین تحریم های در تاریخ هستند که علیه ایران اعمال شده است اما این کار را به عنوان بخشی از کارزار فشار حداکثری اقتصادی با هدف تغییر رفتار رژیم ایران انجام می دهیم.

برایان هوک ۲ ماه پیش از سوی مایک پمپئو به عنوان رئیس گروه اقدام ایران منصوب شد او با توجه به تصمیم  پرزیدنت ترامپ تاثیر آن بر اقتصاد ایران گفت همانطور که رئیس جمهور گفته است خواهیم دید که گام بعدی چه خواهند بود  این را می‌دانیم که ریال ایران در سال جاری ۷۵ درصد از ارزش خود را از دست داده است بیش از ۱۰۰ شرکت عمده جهان به تجارت خود با ایران پایان داده‌اند شبکه مالی سوئیفت دسترسی۵۰ بانک ایرانی را قطع کرد است . تحریمهای نفتی به اجرا درآمده اند و ایران با طوفانی از مشکلات اقتصادی مواجه است اما بسیاری از این مشکلات به این دلیل است که آنها در مسائل منطقه ای زیادی درگیر هستند و این هزینه ای است که شما برای یک رژیم غیر قانونی بودن پرداخت می‌کنیم.