برایان هوک ضمن انتقاد شدید از رژیم خامنه ای، هشدار می دهد که آمریکا گزینه نظامی  را همچنان روی میز دارد

ایالات متحده با نشان دادن بخش کوچکی از انواع سلاح های جنگی که رژیم ایران در اختیار حوثی های یمن قرار می دهد، قاطعانه خواستار آن شد که این اقدام تجاوزکارانه متوقف گردد

برایان هوک رئیس گروه ویژه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری گفت مقام هایی از کشورهای هم پیمان آمریکا  در مراسم حضور دارند و این دومین بار است که آمریکا تجهیزات نظامی ارسالی تهران را به نمایش می‌گذارد.

ایالات متحده با نشان دادن بخش کوچکی از انواع سلاح های جنگی که رژیم ایران در اختیار حوثی های یمن قرار می دهد، قاطعانه خواستار آن شد که این اقدام تجاوزکارانه متوقف گردد و هشدار داد که در صورت لزوم، ایالات متحده از رویارویی نظامی با رژیم ایران برای پایان دادن به این وضع رویگردان نخواهد بود.

برایان هوک، رئیس بخش  سیاستگذاری در وزارت خارجه ایالات متحده، با برپایی همایشی که در آن انواع جنگ افزارهای ساخت ایران که در اختیار حوثی های یمن و دیگر سازمان های ترور قرار گرفته است، به خبرنگاران گفت که حکومت ایران یک رژیم فتنه گر است که با رساندن جنگ افزار به دست سازمان های تروریستی، موجب خونریزی و آشوب در منطقه می گردد.

برایان هوک، در مقام رئیس بخش سیاست گذاری وزارت خارجه آمریکا، مسؤول اجرای تحریم های آمریکایی علیه رژیم ایران نیز می باشد.

هوک با برگزاری این همایش قصد داشت برای رسانه ها و افکار عمومی آمریکا و مردم دنیا توضیح دهد که چرا ایالات متحده از برجام خارج شده و تحریم ها را علیه رژیم ایران بازگردانده است.

دیدار برایان هوک با روزنامه نگاران، در یک آشیانه نظامی در یکی از پایگاه های نیروی هوایی ارتش آمریکا در خارج از واشنگتن برگزار شد.

برایان هوک گفت که به گمان وی، سران حکومت ایران خوب می دانند که دولت آمریکا در صورت لزوم، از روی آوردن به اقدامات نظامی برای پایان دادن به تعرضات حکومت ایران، اِبایی نخواهد داشت.

این مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفت: «اکنون که تاکید کرده ایم که گزینه نظامی همچنان روی میز است، اکنون باید تلاش کنیم که این مشکل، از طریق تلاش های دیپلماتیک حل شود – ولی در صورت لزوم، از بهره گیری از امکانات نظامی نیز رویگردان نخواهیم بود».

در این همایش رسانه ای، چند نوع موشک و جنگ افزارهای دیگر که رژیم ایران برای حوثی ها فرستاده، نمایش داده شد. رژیم ایران فرستادن اسلحه برا ی حوثی ها را انکار نمی کند.

در گزارش های روز گذشته (پنجشنبه) آمده بود که رژیم ایران نوع جدیدی از پهپادهای جنگی را در یمن آزمایش می کند و آن کشور را عملا به صحنه آزمایش جنگ افزارهای خود مبدل ساخته است.

آگاهان می گویند که هدف اصلی رژیم ایران در دخالت در جنگ یمن، مبدل ساختن آن کشور به پایگاهی برای دست اندازی علیه عربستان سعودی می باشد.

ولی از هنگام ازسرگیری جنگ در یمن، دولت عربستان سعودی نیز فعالیت قاطعانه ای را علیه رژیم ایران در صحنه بین المللی در پیش گرفته است

وی گفت مقایسه تجهیزات ارسالی ایران که ما یافتیم نشان می دهد در ۶ ماه اخیر کمک های ارسالی جمهوری اسلامی به گروه‌های شورشی افزایش یافته است.

برایان هوک گفت تهران از گروه شورشی حوثی در یمن حمایت می کند همانطور که در برخی عکسها می‌بینید ایران ابایی ندارد روی تجهیزات و موشک‌های خود به فارسی شعارهایی بنویسد.

این تجهیزات تنها به سلاح‌های ارسالی ایران به حوثی ها اختصاص ندارد بلکه بخشی از موشک‌های ارسالی به ایالت هلمند افغانستان هم اینجا نمایش داده شده است.

هوک با  اشاره به بقایای یک موشک ایرانی گفت این موشک از حوثی ها به سمت فرودگاه غیرنظامی ریاض شلیک شد این موشک می‌توانست صدها کشته بر جای بگذارد.

وی  در ادامه سخنانش گفت آنچه شاهدیم سابقه داشته است ملایان در ایران هزاران موشک به حزب الله داده اند آنها سعی دارند حوثی ها را به حزب الله دیگری  تبدیل کنند.

هوک ادامه داد رژیم ایران بیش از ۸ میلیارد دلار به رژیم اسد کمک کرده است.

حماس و حزب الله صدها میلیون دلار برای برنامه های تروریستی خود از جمهوری اسلامی دریافت کردند.

برایان هوک گفت پیام ما به تهران مشخص است فشار اقتصادی و تحریم های آمریکا تا زمان تغییر رفتار جمهوری اسلامی ادامه خواهد یافت.

ایران می‌تواند برگردد و تغییر رفتار و روش دهد  یا شاهد فروپاشی اقتصاد اش باشد.

برایان هوک گفت ۳۹ سال است که جمهوری اسلامی به رفتارهای مخرب خود ادامه می دهد و دولت پرزیدنت ترامپ می گوید دیگر بس است این رفتارها را تحمل نخواهیم کرد.

هوک گفت رهبر جمهوری اسلامی باید تصمیم بگیرد که دولتش را همچنان به عنوان بزرگترین حامی تروریسم در جهان نگاه دارد یا به نفع مردم ایران تغییر رفتار داده و اقدام کند.

هوک در ادامه سخنانش گفت مردم ایران بسیار با تمدن هستند آنها تمدن کوروش کبیر را دارند در همین سالن می‌شد به جای تجهیزات نظامی نمایش فرهنگی ایران را شاهد باشیم.

3 دیدگاه‌

  1. دیوان خدا گریز باید بروند
    از ملک فرشته خیز باید بروند
    اسکندر و چنگیز برون کردیم ما
    ملا و امام نیز باید بروند

  2. برایان هوک عزیز برادر من ایا شما فکر میکنید با افرادی منطقی روبه رو هستید که اینگونه باب نصیحت صحبت میکنی . نه اینها هیچ منطق و نصیحتی نمی پذیرند اینها میخواهند با تفکرات پوچ خود شما را نصیحت کنند .فکر میکنم برایان عزیز هنوز روش صحبت با این افراد غیر منطقی رو کارشناسی نکرده است تغییر اینها شما را به رو در رویی نظامی خواهند کشید نه به خاطر اینکه عاقل و قدرتمند اند بلکه بخاطر مغز معیوب و خطرناکشون که به اندازه یک خر فهم و شعور ندارند . دیگر سیاست چماق و هویج جواب نمی دهد چرا که این روش سیاست اشتباه بوده و نتیجه ان این است که امروز می بینید حالا فقط چماق کار ساز است تا به اخر .درود و برکت بر اسرائیل

  3. صحبتهاوگفته های جناب برایان هوک وهمکارانشان بسیار صحیح میباشد. ایران از درون پوسیده شده است وتوان خاصی ندارد ولیکن ادعای بزرگی وقدرتمندی میکند. سران رژیم فاسد هم دزدتر از گذشته شده اند وتمایل به تجاوزگری وگردن کلفتی میکنندکه باید درمقابلشان جناب آقای ترامپ این مرد میدان تابحال ایستاده است واکثر ملت روشن فکر ایران هم حامی وی میباشند نه حامی رژیم زورگو مفت خوری مثل آیت الله خامنه ای پست وکثیف که حتی ادای خدایی برای مردم ایران میکند می باشند.

Comments are closed.