برای بررسی پیامدهای بحران نظامی ایران و آمریکا، نتانیاهو یک نشست مشورتی با کابینه امنیتی سیاسی خود برگزار کرد

نخست وزیر اسرائیل روز گذشته (چهارشنبه) یک نشست مهم مشورتی با وزیران کابینه محدود امنیتی خود، با حضور امیران ارتش و بلندپایگان امور نظامی برگزار کرد

نخست وزیر اسرائیل، در همان حال که سخت گرفتار مساله برپایی دولت تازه می باشد، روز گذشته (چهارشنبه) یک نشست مهم مشورتی با وزیران کابینه محدود امنیتی خود، با حضور امیران ارتش و بلندپایگان امور نظامی برگزار کرد.

گرچه در دو روز گذشته، احتمال بروز یک درگیری نظامی گسترده بین حکومت اسلامی ایران و ارتش ایالات متحده باز هم ضعیف تر شده است، ولی شماری از کارشناسان امنیتی و نظامی اسرائیل حتم می دانند که در صورت وقوع یک نبرد نظامی تمام عیار در منطقه، احتمال زیاد وجود دارد که رژیم ایران به مزدوران منطقه ای خود دستور دهد، به حملات موشکی علیه اسرائیل دست بزنند.

برخی از آشنایان امور حتی بعدی ندانسته اند که اگر رژیم ایران احساس کند که در آستانه فروپاشی قرار گرفته است، در صدد برآید به طور مستقیم، موشک های نقطه زن خود را به سوی اسرائیل هدفگیری کند.
مباحثات درنشست مشاورتی روز گذشته در دفتر نخست وزیر کاملا محرمانه بود و هیچ گونه خبری درباره آن منتشر نشده است. ولی دکتر یووال اشتاینیتس از وزیران مهم کابینه که در امور امنیتی و نظامی نیز تخصص دارد، در این هفته گفته بود که احتمال حمله موشکی رژیم ایران و مزدوران آن به خاک اسرائیل را باید کاملا جدی گرفت.

نتانیاهو دو شب پیش (سه شنبه) در یک سخنرانی در برابر فعالان حزب لیکود گفته بود که اسرائیل در کنار ایالات متحده، به تلاش برای مهار کردن رژیم ایران ادامه می دهند.
وزیر دفاع حکومت ایران روز گذشته گفت که رژیم و نیروهای مسلح آن می توانند توطئه مشترک آمریکایی- اسرائیلی را به ناکامی بکشانند. سپاهی حسین سلامی، فرمانده جدید سپاه پاسداران نیز گفته بود که رژیم ایران هم اکنون در برابر یک درگیری تمام عیار با آن چه که “دشمن” نامید، قرار دارد.

یک شبکه تلویزیونی اسرائیل، با انتشار خبر برگزاری نشست مشورتی در دفتر نخست وزیری، در گزارش خود افزود که نتانیاهو به وزیران و مشاوران خود دستور داده از بیان اظهاراتی که ممکن است جنبه تحریک کننده داشته باشد دوری جویند و همه تلاش خود را به عمل بیاورند که اسرائیل از این درگیری نظامی دور بماند.

علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادعا کرده بود که آمریکا قصد جنگ با ایران را ندارد زیرا بیمناک است که مبادا در چنین صورتی، ایران آن چه را که “حکومت اشغالگر صهیونیستی” نامید، هدف حملات موشکی قرار دهد. فرماندهای سپاه پسداران نیز در گذشته ادعا کرده بودند که از طریق حزب الله لبنان و سازمان های ترور فلسطینی، می توانند هزاران موشک به سوی اسرائیل شلیک کنند. حزب الله ادعا می کند که بیش از یکصد هزار موشک ساخت ایران را در انبارهای خود ذخیره کرده است.

یک دیدگاه

  1. اگر در برخورد با ایران کوچکترین تهدیدی از طرف لبنان و و فلسطین شکل گرفت هر دو نقطه را با خاک یکسان کنید درود وبرکت بر اسرائیل همزمان با درگیری امریکا و متحدین با ایران اسلامی ، اسرائیل شرارتهای ضد اسرائیل را در اطراف خود بکوبد و بنیادشان را از زمین بکند . امین امین درو دوبرکت بر اسرائیل درود وبرکت بر بنی اسرائیل

Comments are closed.