برای سومین روز متوالی از افزایش شمار مبتلایان، ولی کاهش شمار قربانیان،آمار انتشار می دهند

آمار رسمی که هر روز در تهران انتشار می یابد، گرچه حکایت از کاهش دائمی شمار قربانیان دارد، ولی در همان حال نشان می دهد که تعداد مبتلایان همچنان روز به افزایش است و اکنون چند روز است که از افزایش بیش از دو هزار نفر در روز، بر شمار مبتلایان خبر می رسد و علت آن است که دولت بدون توجه به خطرات آن، می کوشد رشته های بیشتری در امور کسب و کار را بگشاید تا شاید از تنگنای معیشتی کنونی کاسته شود و این امر شمار مبتلایان را بالا می رود.

در آخرین آماری که پیش از ظهر امروز انتشار یافت آمده است که در شبانه روز گذشته ۲۰۲۳ نفر افزایش یافته و شمار قربانیان جدید ۳۴ نفر بوده است. تا کنون ۱۳۷ هزار نفر مبتلا به کرونا در ایران شناسایی شده اند که به گفته مقامات وزارت بهداشت، بیش از صد و هفت هزار نفر از آنان شفا یافته و به خانه های خود بازگشته اند. تعداد کل قربانیان نیز به ۷۴۵۱ نفر رسیده است.

با گذشت چندین ماه، هنوز هم بسیاری از محافل بر این باورند که شمار واقعی مبتلایان و قربانیان، بسیار بیشتر از آمار رسمی منتشر شده است.

پس از انتشار این خبر که شمار مبتلایان در برخی شهرها و استان ها در حد خطرناکی بالا رفته است، حسن روحانی دوباره به مردم تذکر داد که توصیه های ایمنی را رعایت کنند و مواظب سلامت خود باشند.  خراسان، شهر مشهد، قوچان، شیروان، بجنورد و چند شهر دیگر در وضعیت قرمز قرار دارند و در سیستان و بلوچستان، شهرهای زاهدان و چابهار و چند شهر دیگر در وضعیت قرمز قرار دارند. شهرهای بندرعباس و خرم آباد نیز در استان های دیگر ایران قرمز اعلام شده اند. شهرهای ارومیه، مهاباد و قصر شیرین نیز در غرب ایران، از جمله نواحی قرمز اعلام شده اند.

دولت روحانی در عین حال که مردم را به بازگشت تدریجی کسب و کار تشویق می کند، می گوید که همچنان هرگونه گردهمایی مردم در خیابان ها ممنوع است و فاصله گذاری اجتماعی همچنان باید رعایت شود.