برخی از اعضای شورای شهر تهران از تغییر خودسرانه نام خیابان شجریان به فخری‌زاده انتقاد کردند

دو عضو شورای شهر تهران از تغییر نام خیابان شجریان و جایگزینی نام محسن فخری‌زاده به‌ جای آن،  از سوی بسیجیان که خود را به عنوان “خانواده شهدا”معرفی کرده بودند،  انتقاد کردند.

محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران، در این باره  گفت: «باید با نصیحت و تاکید بر اجرای قانون این مشکل را حل کنیم؛ زیرا این‌ها جماعتی هستند که گمان می‌کنند همه شهر به آن‌ها تعلق دارد اما باید بپذیرند تهران ۱۰ میلیون جمعیت دارد که این جمعیت دیدگاه‌ها و روحیات مختلفی دارند و باید به همه این دیدگاه‌ها احترام گذاشت».

او در ادامه افزود: در تهران خیابان دیگری به نام محسن فخری‌زاده نام‌گذاری شده است نیازی نبود که این تندروها این کار را انجام دهند

میرلوحی در انتقاد از قوه قضائیه و عدم پیگیری آنان در این باره  گفت: «این رفتارها در گذشته نیز وجود داشته و محدود به تغییر تابلو نیست اما در حال حاضر محدود شده است».

محمدجواد حق‌شناس، دیگر عضو شورای شهر تهران، نیز در توییتر نوشت که «انتظار روادارى به نمادهاى جامعه خواسته زیادى نیست».

پدر مصطفی احمدی‌روشن، یکی از دست‌اندرکاران کشته‌شده برنامه اتمی ایران و شماری از بسیجیان و تندروهای حکومت  روز گذشته(سه‌شنبه ) تابلوی خیابان محمدرضا شجریان، اسطوره آواز ایران، را به اسم محسن فخری‌زاده، عضو ارشد و کشته‌شده سپاه پاسداران، تغییر دادند.

پدر مصطفی احمدی‌روشن، در مصاحبه‌ای با وب‌سایت مدارا گفت: «شجریان خیانتکار به مردم ایران است و به مردم اعتقادی نداشت … اگر تابلویش دوباره نصب شود، آن را مخدوش می‌کنیم».

او افزود هیچ فرد یا نهادی این افراد را مجبور به تغییر نام خیابان شجریان نکرد و همه به صورت “خودجوش” همراه آن‌ها بودند. به گفته او: «حتی مردمی که نظاره‌گر این صحنه بودند، از این اقدام ما ابراز خوشحالی کردند».