برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از شیوه رفتاری حکومت در رابطه با هواپیما، انتقاد کردند

محمدرضا تابش، نماینده مجلس،‌ نیز در این باره گفت : «هر موضوع و قضیه‌ای به دشمن مربوط نیست.»

علی نجفی خوشرودی، عضو کمیسیون امنیتی ملی و سیاست خارجی مجلس، نیز با انتقاد از «پنهان‌کاری» مقام‌ها در این زمینه گفت : «آقایان نقش تکنولوژی‌های مدرن و رسانه های آزاد در راستی‌آزمایی پیرامون چگونگی سقوط هواپیما را دست کم گرفته‌اند.»

این اظهارات در حالی است که علی ربیعی،‌ سخنگوی دولت، روز جمعه گزارش رسانه‌ها درباره شلیک موشک را «عملیات روانی» دشمن دانسته بود و هم‌زمان حسام‌الدین آشنا،‌ مشاور روحانی، به کارمندان رسانه‌‌های فارسی‌زبان درباره انتشار اخبار این موضوع هشدار داده بود.

محمدرضا تابش، نماینده مجلس،‌ نیز در این باره گفت : «هر موضوع و قضیه‌ای به دشمن مربوط نیست.». «پنهان‌کاری»،‌ «ساختارهای فرسوده کشور»، «عدم عبرت گرفتن»، «مصلحت‌سنجی‌های عافیت‌طلبانه و چاپلوسانه» عامل رخ‌ دادن این حادثه در کشور است .

محمدصالح مفتاح، معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر،‌ در صفحه توییتر خود نوشته :  «خبر پدافند و دلیل سقوط هواپیمای اوکراینی را تا عصر دیروز از رهبری پنهان کرده بودند. دیروز رهبری گفتند: حتما به مردم گفته شود.»

هم‌زمان نیز برخی کانال‌های تلگرامی نزدیک به سپاه پاسداران و نهادهای امنیتی از جمله «سربازان گمنام»،‌ «سپاه پاسداران» و «سپاه سایبری» ایران با انتشار هماهنگ یک متن مشابه اظهار کرده‌اند که خامنه‌ای در این زمینه توصیه کرده است «با مردم صادق باشیم».

مدیر روزنامه جوان(سپاه)نیز در پیامی توئیتری پیشتر گفته بود  : ایران در ماجرای سقوط هواپیماى اکراینی باید به خاطر جان باختگان جمعی از نخبگانش در جایگاه مدعی و طلبکار باشد نه انفعال و پاسخگویی به غرب.

حکومت ایران سعی دارد مانند این ۴۰ سال حکومت خود در ایران  سهل انگاری و ضعف کشور داری ،علت این حادثه را بر گردن امریکا بیاندازد .

2 دیدگاه‌

  1. اره دیگه، به عنوان ایراد از رژیم اخوندی مانند همیشه یاوه گویی میکنید و ما باید کشتار مردم را به فراموشی بسپاریم. ابله خودتونید که کار دیگری بلد نیستید!

  2. تا گندش در نیامده بود صادق نبودند؟ چطور فرمانده کل قواست ولی بعداز سه روز فهمیده؟ ایا نباید آن قوایی که این فرمانده اش هست را قهوه ای کرد ؟این نمایندهای خامنه ای هستند نه نماینده مردم بدبخت یک مشت مجیز گو که از این راه نون میخورند

Comments are closed.