برخی کاربران ایرانی، از احتمال باطل کردن نمایش “روز جهانی قدس” ابراز خرسندی می کنند

شماری از کاربران ایرانی در واکنش خود در شبکه های اجتماعی، از این که سپاه تصمیم گرفته راهپیمایی موسوم به “روز جهانی قدس” را امسال باطل سازد، ابراز خشنودی عمیق کردند و آن را رحمت الهی دانستند. برخی دیگر نیز نوشتند که تعصب گرایان اسلامی، با اصرار در مورد لزوم برگزاری این راهپیمایی، عملا می خواهند مردم ایران را به کشتن بدهند

در برخی از پیام ها آمده است: از ۴۱ سال پیش تاکنون موضوع اسراییل‌ستیزی جزئی اساسی در سیاست خارجی و داخلی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

اما امسال نیز موضوع کرونا باعث لغو راهپیمایی روز قدس نشده است. تظاهراتی که هر سال با تبلیغات زیاد و با صرف بودجه‌ای هنگفت برگزار می‌شد.

مسئولان جمهوری اسلامی، می‌خواهند هر طور شده در این روز هزینه کنند!به طوریکه قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی پیشنهاد داد که راهپیمایی روز قدس در تهران به صورت “راهپیمایی خودرویی” برگزار شود!

وی گفته که “بر اساس این طرح خانواده‌ها سوار بر خودرو و رعایت فاصله اجتماعی در راهپیمایی شرکت خواهند کرد”.

همچنین یک روحانی دیگر به نام محمد حسن اختری که عنوان “رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین” را یدک می‌کشد گفت:  باید به هر نحو ممکن روز قدس را گرامی بداریم. نباید روی بحث اجتماعات خیلی تمرکز کنیم.

با استفاده از دیوارنگاری‌ها و بنرها می‌توانیم فضای مرتبط با روز قدس را در کشور ایجاد کنیم و یک حرکت نوینی را در این زمینه رقم بزنیم.

در ایران چندین سازمان وجود دارند که به نام حمایت از مردم فلسطین بودجه دریافت می‌کنند.

در جریان حمایت های بیدریغ مالی حکومت  ایران از فلسطینی ها بارها مردم اعتراض کرده اند .یکی از شعارهای مردم در تظاهرات سراسری در دی ۹۶ و آبان ۹۸ و در مقاطع مختلف اعتراضات کارگران و معلمان و بازنشستگان این بود: “نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران”بود.

مردمی که برای معیشت خود در تنگنا قرار گرفته‌اند، توقع دارند حکومت کشورشان نگاه به داخل داشته باشد و آن‌ها را ببیند. ولی گویا حکومت برایش موضوع اسرائیل‌ستیزی اهمیتی فراتر دارد، به نظر شما چرا چنین است؟

هر سال میلیاردها ، خرج چاپ پرچم اسراییل و امریکا می کنند، تا آنها را در روز قدس آتش بزنند و بدین صورت میلیاردها پول ملت را به آتش بکشند.

برخی کاربران در این باره نوشته اند: بجای این مسخره بازیها، با این پولها، که متعلق به مردم هستند، لااقل حقوق عقب افتاده کادر درمان در بیمارستانها را پرداخت کنید.