بررسی این سوء ظن در ایالات متحده که پرزیدنت ترامپ در راستای منافع روسیه در کشور خود اقدام کرده است

اتهامی که این بار انتشار یافته آن است که پرزیدنت ترامپ تلاش بسیار کرد تا از انتشار جزئیات گفتگوهایی که با پرزیدنت ولادیمیر پوتین رهبر روسیه انجام داده بود، محرمانه بماند

آیا پرزیدنت ترامپ در گذشته، در راستای منافع دولت روسیه در کشور خود عمل کرده است؟ محافل خبری در واشنگتن گفتند که این اتهامی است که هم اکنون سرویس امنیت داخلی ایالات متحده، بررسی درباره آن را آغاز کرده است. آگاهان می گویند که این وخیم ترین اتهامی است که تا کنون علیه رئیس جمهوری کنونی مطرح گردیده است. پرزیدنت ترامپ این ادعا را مضحک و بی اساس خواند و طرفدارانش گفتند که گروه های مُعانِد به شیوه های ریاکارانه می کوشند پرزیدنت ترامپ را از گردونه سیاست کنار گذارند و خود قدرت را به دست گیرند، ولی در این تلاش نیز ناکام خواهند ماند.

اتهامی که این بار انتشار یافته آن است که پرزیدنت ترامپ تلاش بسیار کرد تا از انتشار جزئیات گفتگوهایی که با پرزیدنت ولادیمیر پوتین رهبر روسیه انجام داده بود، محرمانه بماند.

در این گزارش ها گفته شده که ترامپ به مترجمان هشدار داده که حق ندارند یک کلمه از متن این گفتگو را افشا کنند و حتی یادداشت های مترجمین را از دست آن ها گرفته است. سخن از دیداری است که حدود دو سال پیش بین پوتین و ترامپ، در حاشیه کنفرانسی در آلمان انجام گرفت.

مخالفان ترامپ و برخی مقامات سی آی اِی می گویند که پنج گفتگو با رهبران روسیه انجام شده که متن آن ها در دست نیست.

پرزیدنت ترامپ می گوید که او در دو سال زمامداری، گفتگوهای خصوصی متعددی با رهبران کشورهای دیگر و مقامات ارشد آن ها داشته  که متن مکالمات رد و بدل شده، ثبت و ضبط نگردیده است.

این اتهامات در حالی مطرح می شود که نزاع بین جمهوری خواهان و دموکرات ها در ایالات متحده، پیرامون تامین هزینه احداث دیوار بلندی در خط مرزی ایالات متحده با مکزیک به اوج رسیده و بخش مهمی از کار دولت آمریکا فلج گردیده است.

جمهوریخواهان همچنین از رفتار دموکرات ها در وارد کردن یک بانوی مسلمان فلسطینی به کنگره انتقاد شدید کرده اند. این بانو که از پدر و مادر فلسطینی زاده شده و در ایالات متحده زندگی کرده، پس از آن که به عضویت مجلس نمایندگان کنگره در آمد ، در حضور خبرنگاران، خطاب به پرزیدنت ترامپ فحش رکیکی داد که حتی خود دموکرات ها از آن ابراز ناخرسندی کردند.

روزنامه نیویورک تایمز در شماره دیروز خود (شنبه) گزارش داد که سرویس امنیت داخلی ایالات متحده (سی آی ای) به طور محرمانه بررسی هایی را در مورد جزئیات مکالمه خصوصی ترامپ – پوتین آغاز کرده تا معلوم شود که آیا رئیس جمهوری ایالات متحده، در راستای حفظ منافع روسیه رفتار می کند؟

پرزیدنت ترامپ گفت افرادی که چنین کاری می کنند، پست و حقیر هستند.