برنامه ارتش آمریکا برای استقرار سامانه ضد موشکی پاتریوت در عراق، گروه های ترور وابسته به ایران را نگران کرد

از واکنش سپاه پاسداران در ایران و گروه های تروریستی وابسته به آن در عراق چنین بر می آید که آن ها نسبت به اقدامات نظامی ایالات متحده در عراق که در حال اجرا میباشد نگران هستند و می کوشند درباره آن اطلاعات بیشتری به دست آورند تا مشخص شود که تا چه حد آینده آن ها را به خطر می اندازد.

در آخرین گزارش گفته شده که ارتش آمریکا قصد دارد ضد موشک هی پاتریوت در عراق مستقر سازد و همچنین برای نابودی گروه تروریستی موسوم به “کتائب حزب الله” در عراق برنامه های جامعی تهیه دیده است.

در ماه های اخیر قرارگاه های نظامی ایالات متحده و نیروهای متفقین آن در خاک عراق، چند بار هدف موشک قرار گرفته که مهمترین آن ها حمله موشکی سپاه پاسداران به قرارگاه عین الاسد، در واکنش به هلاکت قاسم سلیمانی بود. پیش و پس از آن نیز چند حمله موشکی صورت گرفته بود. همچنین، محله ای در بغداد که “ناحیه سبز” نام دارد و ادارات دولتی بغداد و همچنین اکثر سفارتخانه های خارجی در آن جا برپا شده، هدف موشک قرار گرفته است.

در صورتی که ارتش آمریکا در چند نقطه عراق ضد موشک پاتریوت مستقر سازد، احتمال اصابت به شدت کاهش خواهد یافت.

دولت بغداد ظاهرا به ارتش ایالات متحده تذکر داده که حق ندارد به اقدامات نظامی در خاک آن کشور دست بزند. ولی احتمال می رود که این هشدار یک اقدام نمایشی بوده که تعهدی برای ارتش آمریکا ایجاد نمی کند.

در بغداد، فردی به نام محمد محیی در مقام سخنگوی گردان های حزب الله عراق، در واکنش به برنامه های ایالات متحده گفت: «تحرکات اخیر آمریکا در عراق اتفاقی نیست» و افزود: «ایالات متحده به دنبال رسیدن به مقاصد و اهداف خودش است، اما گروه مقاومت عراق، مانند سد محکمی در برابر آن ایستاده است».

رژیم ایران و گروه های مزدور آن، واژه “مقاومت” را به عنوان سرپوشی برای عملیات تروریستی خود به کار می برند. سپاه پاسداران ایران اعلام کرده که هدف آینده آن بیرون راندن ارتش آمریکا از عراق می باشد. سپاه امیدوار است که با افزایش حملات موشکی مزدورانش در عراق، بتواند ارتش آمریکا را وادار به خروج سازد.

سخنگوی یک گروه تروریستی دیگر در عراق موسوم به “سرایا النجبا” نیز اعلام داشت که با ادامه عملیات خود، تلاش های آمریکا را به شکست خواهد کشاند.

سرایا النجبا نیز همانند بسیاری گروه های تروریستی شیعه در عراق، توسط رژیم ایران تغذیه می شود.