برنامه اسرائیلیان در نخستین روز عید سوکوت (جشن سایبان ها): نیایش در کنیسا، گردش در دامان طبیعت، سفر به خارج

مردم اسرائیل نخستین روز عید سوکوت را که یکی از سه عید عمده آئین یهود است آغاز کرده اند. باورمندان، از ساعات نخستین بامداد رهسپار کنیسا (نیایشگاه یهودیان) شده اند که به اجرای نماز عید بپردازند و سرودهای مذهبی سر دهند و در عالم معنوی، پروردگار را ستایش کرده و آرزوی نیکبختی برای همه مردم جهان داشته باشند.

از نخستین ساعات بامداد امروز، صدها هزار نفر از مردم، با استفاده از تعطیلات عید رهسپار جاذبه های طبیعی و گردشگری شده اند. در سراسر اسرائیل ده ها پارک و جنگل با همه امکانات رفاعی وجود دارد که در ساعات اول امروز، از جمعیت موج می زد.

هزاران گردشگر یهودی نیز برای گذراندان ایام عید به اسرائیل آمده اند و تقریبا همه هتل های کشور پر است. در مقابل، بیش از صد هزار نفر از اهالی اسرائیل و خانواده ها، برای گذراندن عید، رهسپار کشورهای جهان شده اند. کشورهای مانند تایلند، جمهوری چک، ایتالیا، فرانسه، آلمان و ایالات متحده بیشترین بخش از گردشگران اسرائیل را پذیرا می شوند.

در تمام ایام عید، نیروهای انتظامی در حال آماده باش کامل هستند تا از وقوع عملیات تروریستی جلوگیری شود. در این روزها، ورود اهالی فلسطینی از کرانه غربی و نوار غزه به خاک اسرائیل محدود است و تنها در موارد اضطراری اجازه ورود داده می شود.

هوا در اسرائیل امروز کمی پائیزی است و حتی احتمال باران های پراکنده، ولی کوتاه می رود که مانع گردش و تفریح شهروندان نخواهد شد.