برنامه های موشکی رژیم ایران، در نشست ویژه شورای امنیت، به درخواست ایالات متحده، مورد بررسی قرار می گیرد

شورای امنیت سازمان ملل امشب تشکیل جلسه می دهد تا به مساله آزمایش موشک های بالستیک توسط حکومت اسلامی ایران بپردازد

شورای امنیت سازمان ملل امشب تشکیل جلسه می دهد تا به مساله آزمایش موشک های بالستیک توسط حکومت اسلامی ایران بپردازد. خبر انجام این آزمایش دو روز پیش (یکشنبه) اعلام شد و بلافاصله مورد اعتراض ایالات متحده قرار گرفت.

آمریکائیان می گویند که با استناد به قطعنامنه ۲۲۳۱ شورای امنیت که در رابطه با برنامه های اتمی رژیم ایران تصویب شده بود، آزمایش موشک های بالستیک توسط رژیم ایران ممنوع است. ولی سخنگویان رژیم ایران ادعا می کنند که در آن قطعنامه، ادامه برنامه های موشکی رژیم ایران ممنوع نشده است.

آگاهان می گویند که هم آمریکا و هم ایران در سخنان خود صادق هستند، ولی هریک به نیمه دیگری از لیوان نگاه می کند. در قطعنامه شورای امنیت، ادامه برنامه های موشکی حکومت ایران منع شده، ولی دستور صریحی در مورد ممنوعیت آن صادر نگردیده است.

ایالات متحده می گوید که موشک های بالستیک رژیم ایران، با برد بلندی که دارد، می تواند پایتخت های چند کشور اروپایی را هدف قرار دهد، و به اروپائیان توصیه کرده است که حتی برای حفظ امنیت خود، علیه رژیم ایران در این زمینه اقدام کنند.

اسرائیل از ده سال پیش فاش ساخته بود که برنامه موشک سازی رژیم ایران دارای سه مرحله می باشد ه مرحله نخست تولید موشک هایی با برد دوهزار کیلومتر است که می تواند اسرائیل را هدف قرار دهد. در مرحله دوم، رژیم ایران قصد تولید موشک هایی را با برد شش هزار کیلومتر دارد تا بتواند کشورهای اروپای غربی را مورد تهدید قرار دهد و در مرحله سوم ممکن است در صدد تولید موشک هایی با برد ده هزار کیلومتر برآید که می تواند سواحل شرقی ایالات متحده و از جمله شهر نیویورک را در تیررس خود داشته باشد و

در آن هنگام، رژیم ایران این افشاگری اسرائیل را قاطعانه دروغ خوانده بود.

حماس تهدید می کند که اگر اسرائیل امتیازات بیشتری ندهد، عملیات تعرضی و آشوبگری ار خط مرزی را از سر می گیرد

یکی از سرکردگان حماس در غزه تهدید می کند که اگر اسرائیل در تامین بخشی از خواسته های آن سازمان عمل نکند، فلسطینیان آشوب و اغتشاش را در خط مرزی با اسرائیل از سر خواهند گرفت.

اکنون حدود سه هفته است که آرامش نسبی در خط مرزی برقرار گردیده که علت آن تفاهم هایی است که با میانجیگری مصر و طی گفتگوهای غیرمستقیم بین اسرائیل و حماس به دست آمده است.

در روزهای آدینه در سه – چهار هفته اخیر، از دامنه عملیات خشونت بار علیه اسرائیل کاسته شده و همچنین هواکردن بادبادک های آتشزا و بادکنک های انفجاری نیز تقریبا متوقف گردیده است.

امیرنشین قطر ۹۰ میلیون دلار برای پرداخت حقوق ماهیانه کارمندان حماس و ده میلیون دلار نیر برای خرید گازوئیل برای نیروگاه برق غزه تعهد کرد و پانزده میلیون دلار به عنوان قسط اول، با اجازه اسرائیل، به غزه انتقال یافت و در مقابل، حماس تعهد کرد از تظاهرات خشونت بار دست بردارد.

ولی اکنون یکی از سرکردگان حماس به نام فَتحی حَمَد تهدید می کند که اگر اسرائیل در راه کاهش از بار معیشتی مردم غزه، تسهیلات بیشتری ایجاد نکند، عملیات تعرضی و حملات موشکی علیه اسرائیل از سر گرفته خواهد شد.

سرکردگان حماس از جمله انتظار دارند که اسرائیل به ماهیگیران غزه امکانات بیشتری بدهد، انتقال آذوقه و لوازم به غزه را بیشتر کند و همچنین برای رفع بیکاری اهالی غزه پروژه هایی را به اجرا گذارد.

سرکردگان حماس که تنها دلمشغولی آن ها مبارزه با اسرائیل است، قادر به تامین رفاه و معاش مردم خود نیستند و از این رو، بر اسرائیل فشار می آورند.

یک دیدگاه

Comments are closed.