بروجردی: با شکست حکومت در قبولاندن شرائط خود در مورد برجام، و ناکامی اینستکس، رژیم بالاخره از برجام بیرون می رود 

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت : با نپذیرفتن شرایط ما برای ماندن در برجام، و عقب نشینی اروپائیان  دیگر امیدی به اجرای “اینستکس” نداریم. مسیر نقض تعهدات هسته‌ای هم چنان ادامه خواهد یافت .

علاء الدین بروجردی گفته است: اروپایی‌‌ها از زمانی که آمریکا به‌طور یک‌‌جانبه از توافق هسته‌ای برجام خارج شد، مدام با وعده وعیدهای واهی از مسئولیت‌هایشان در اجرای برجام شانه خالی کردند و ما نیز امیدی به اجرای “اینستکس” از سوی آنها نداریم.

علاء‌‌الدین بروجردی افزود: در پی بدعهدی آمریکا در اجرای توافق هسته‌ای برجام، اروپایی‌ها نیز از آنها دنباله‌روی کردند، اما روش آنها کاملاً موذیانه و مزورانه بود، به‌طوری که امروز شاهدیم هنوز سازوکار مناسبی برای اجرای برجام و تعاملات اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران فراهم نکرده‌اند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت : الحاق تعداد بیشتری از کشورهای اروپایی به سازوکار مالی “اینستکس” را وعده جدید اروپایی‌ها برای عقب‌گرد در حوزه هسته‌ای از سوی ایران است و  از زمانی که ایران نسبت به کاهش تعهدات هسته‌ای‌اش در چارچوب برجام اقدام کرده، اروپایی‌ها برای حفظ برجام به تکاپو افتاده‌اند، اما این تلاش‌ها بی‌فایده است.

بروجردی گفت: تا زمانی که اروپایی‌‌ها برای مقابله با سیاست‌‌های یک‌جانبه‌گرایی آمریکایی‌ها عزم جدی نداشته باشند، هیچ تغییری در سیاست‌ آنها در قبال برجام صورت نمی‌گیرد و فقط وعده‌های پوچ می‌دهند.

بروجردی افزود: نباید به این وعده‌های پوچ اروپایی‌ها خوشبین باشیم و همواره مسیر پیشرفت را در داخل کشور جست‌وجو کنیم؛ دستگاه دیپلماسی کشور باید نسبت به بدعهدی‌های اروپایی‌ها در اجرای سازوکار “اینستکس” هوشیار باشد.

یک دیدگاه

  1. این فرد از معاودین عراقی است که قبل از فتنه خمینی از عراق اخراج شد. تا روی کار آمدن آخوندها تزریقاتچی شیر و خورشید ( هلال احمر ) بود. مدتی هم در دوبی به عنوان تزریقاتچی کار می‌کرد . مثل بقیه عوامل رژیم یک عنوان دکتری هم برای خود درست کرده، و سالها است که سیاست خارجی ایران را در دست دارد.
    با چنین اراذل و اوباشی رژیم آخوندی میهن ما را به پرتگاه نابودی کشانیده است.

Comments are closed.