برگزاری , اجلاس اقتصادی , منطقه ای در لبنان

امیران کویت و قطر شرکت نخواهند کرد به جای رئیس جمهوری , مصر قرار است نخست وزیر کشور , لبنان بیاید. محمود عباس رئیس , تشکیلات خودگردان , فلسطین هم گفته است این روزها در نیویورک خواهد بود

با فرا رسیدن زمان برگزاری , اجلاس اقتصادی , منطقه ای در لبنان , که روزهای شنبه و یکشنبه برگزار می شود اختلاف نظر کشورهای عربی در مورد آینده سوریه و نحوه مهار ایران این اجلاس را تحت الشعاع خود قرار داده است .

به گزارش شبکه خبری الجزیره , بسیاری از رهبران کشورهای عربی که قرار بود در چهارمین نشست توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور های عضو اتحادیه عرب شرکت کنند , اخیراً اعلام کردند که در این گردهمایی شرکت نخواهند کرد .

امیران کویت و قطر شرکت نخواهند کرد به جای رئیس جمهوری , مصر قرار است نخست وزیر کشور , لبنان بیاید. محمود عباس رئیس , تشکیلات خودگردان , فلسطین هم گفته است این روزها در نیویورک خواهد بود .

به نظر می رسد این بی اعتنایی های پیام آگاهانه به حکومت ایران , باشد که متحدانش از جمله گروه حزب الله در لبنان , قدرتی دارند و از رژیم بشار اسد در سوریه , حمایت می‌کنند.

از نگاه متحدان , این اجلاس می‌توانست فرصت مناسبی برای حضور بشار اسد در گردهمایی عرب باشد ولی آینده سوریه , از جمله گفتگوهای این اجلاس نیست مشاوره دبیرکل جامعه عرب گفت : جامعه عرب در این اجلاس برای گفتگو در مورد به دعوت دمشق به جلسات آینده نهاد در تونس , هیچ برنامه ندارد ولی در هر صورت سوریه به این اجلاس دعوت نشده  است .

یک تحلیلگر سیاسی , به شبکه الجزیره گفته است هنوز به آن مرحله نرسیده ایم تمام حکومت‌های عربی قصد ندارند به سرعت روابط خود با سوریه عادی کنند اتحادیه عرب در سال ۲۰۱۱ و قبل ازآغاز جنگ داخلی سوریه عضویت آن کشور را به دلیل سرکوب , خشونت‌بار اعتراضات ضد حکومتی تعلیق و تحریم‌های اقتصادی علیه آن را وضع کرد حتی برخی از کشورها سفرای خود را از دمشق را فراخواندند .