برگزاری تظاهرات در اسرائیل و لس آنجلس، در ابراز همبستگی با ملت ایران، مورد استقبال قرار گرفت

سازمان های ایرانی در کالیفرنیا از ایرانیان مقیم آن ایالت دعوت کردند در تظاهرات گسترده ای که روز یکشنبه آینده در لوس آنجلس برگزار می شود شرکت کنند. این فراخوان، بدون تعلق حزبی یا گروهی انتشار یافته و انتظار می رود که همه تلاشگران ایرانی، از تشکل های مختلف در آن شرکت کنند. آگاهان می گویند که به علت حساس بودن اوضاع در ایران و گسترش اعتراض های مردمی، که موقعیت حکومت را به شدت لرزان ساخته، انتظار می رود که گروه کم سابقه ای از ایرانیان در این همایش اعتراضی حضور یابند.

تظاهرات ایرانیان مقیم کالیفرنیا ساعت دو بعدازظهر روز یکشنبه چهار روز دیگر، در برابر فدرال بیلدینگ در لوس آنجلس آغاز می شود.

در بسیاری کشورهای دیگر نیز تظاهرات مشابهی علیه سرکوب مردم ایران برگزار شده و یا در مرحله تدارکات است. پناهجویان ایرانی در گرجستان گفته اند که همایش اعتراضی در برابر سفارت رژیم ایران در تفلیس را در روزهای آینده نیز همچنان ادامه خواهند داد.

در اسرائیل خبر برگزاری تظاهرات در شهر خولون در ابراز پشتیبانی از خیزش ملت ایران، در رسانه های همگانی کشور بازتاب یافت. حتی چند شبکه تلویزیونی برون مرزی نیز این گزارش را منتشر ساخته و گفتند که ایرانیان ساکن اسرائیل نیز خود را بخشی از ملت ایران می دانند و با آنان ابراز همبستگی می کنند.

تظاهرات ایرانیان در اسرائیل، امشب (چهارشنبه) در شهر خولون در مرکز اسرائیل که محل سکونت شمار زیادی از ایرانیان است، برگزار می شود. این تظاهرات در میدان روبروی فروشگاه های بزرگ موسم به مدیاتک برگزار می شود و قرار است کشیش سعید عابدینی نیز که هم اکنون از اسرائیل دیدن می کند، یکی از سخنرانان آن باشد.

انتظار می رود که خبرنگاران رادیوها، تلویزیون ها و روزنامه های اسرائیل نیز خبرنگارانی به محل تظاهرات بفرستند.

انتشار خبر تظاهرات، در شبکه های فارسی زبان سراسر دنیا نیز مورد استقبال قرار گرفت و شماری از کاربران، از این که ایرانیان اسرائیل نیز با برادران خود در ایران ابراز همبستگی می کنند، خرسندی عمیق خود را بیان داشته اند. برخی کاربران نوشتند که این تظاهرات نشان آن خواهد بود که پیوند دو ملت ایران و اسرائیل پایدار و پاینده است.

یکی از کاربران نوشت که ملت ایران از ملت اسرائیل انتظار کمک های عملی دارد.

تظاهرات امشب در شهر خولون در حالی برگزار می شود که وزیر دفاع اسرائیل به رژیم ایران هشدار داد که اسرائیل بازوهای تجاوزگرانه اختاپوس را قطع خواهد کرد و وزیر خارجه اسرائیل برای ملت ایران پیام دوستی فرستاد و نوشت که “ملت ایران توسط یک رژیم آخوندی به گروگان گرفته شده است”.

2 دیدگاه‌

  1. سلام از مردم خوب ودلسوز اسرائیل وبخصوص ایرانی تبار سپاسگذاریم که در کنار ملت ایران هستند به امید پیروزی مردم در این انقلاب بهار در پائیز

  2. امیدوارم هر چه زودتر رژیم حاکم بر ایران به زباله دان تاریخ فرستاده شود و ۲ ملت بزرگ ایران و اسرائیل روابط دوستانه خود را که به درازای تاریخ ۲ کشور قدمت دارد از سر گیرند.

Comments are closed.