بریتانیا یک ناو جنگی دیگر به خلیج‌فارس اعزام کرد

وزیردفاع بریتانیا اعلام کرده به منظور تامین امنیت تردد کشتیرانی در خلیج فارس و تنگه هرمز یک ناو جنگی دیگر به این منطقه اعزام کرده است.

این سومین ناو جنگی بریتانیا است که بعد از توقیف ماه گذشته نفتکش بریتانیایی استینا ایمپرو در تنگه هرمز به خلیج فارس و دریای عمان اعزام می‌شود و گفته شده ماموریت تضمین کشتیرانی آزاد در آبهای بین‌المللی این منطقه را که شاهرگ حیاتی صادرات نفت هم هست را دارد.

تنش میان تهران و لندن پس از توقیف یک نفتکش ایرانی در جبل الطارق و متعاقب آن توقیف یک نفتکش بریتانیایی در تنگه هرمز بالا گرفته است.

بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا، روز شنبه، ۲۴ اوت – دوم شهریور، گفت: “ما در هر جای دنیا که پرچم بریتانیا به اهتزاز درآمده برای تامین کشتیرانی آزاد اقدام خواهیم کرد.”

ناو جنگی اعزام شده اچ‌ام‌اس دیفندر نام دارد که گفته شده قرار است جایگزین ناو اچ‌ام‌اس دانکن شود. این سومین ناوشکن بریتانیایی است که عازم خلیج فارس می‌شود.

 

یک دیدگاه

  1. اینها هم که هی بازی موش و گربه میکنند. در صورتی که چهل سال است که میدانند اخوندهای خونخوار زندگی را برای ایرانیان سیاه کرده اند. این ابردزدها برای منافع خودشان حقوق بشر را در ایران پایمال میکنند و نادیده میگیرند.

    هی عکسل العملهای نمایشی و وقت کشی به نفع اخوندها اما در همان زمان فرصت جویی و سوع استفاده صد در صد به ضرر ایرانیان.

Comments are closed.