بر اساس تازه ترین آمار گمرک چین، واردات این کشور از ایران در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۶۲ درصد افت کرد

سایت گمرک چین با انتشار این امار نوشته است:  در نیمه اول سال ۲۰۲۰ کلا ۳ میلیارد و ۱۳۲ میلیون دلار واردات از ایران داشته است.

هم چنین صادرات چین به ایران نیز در این دوره با افتی ۶ درصدی به ۴.۲۵ میلیارد دلار رسیده است.

در این گزارش آمده است :   قبلا از تحریم‌های آمریکا، صادرات ایران به چین در سال ۲۰۱۸ حدود ۲۱ میلیارد دلار و وارداتش ۱۴ میلیارد دلار بود. اما پس از تحریم‌ها، چین واردات نفت خود از ایران را به شدت کاهش داد و طی ماه‌های گذشته تراز تجاری به شدت به زیان ایران شده است.

یادآور می شود:   تاکنون  گمرک چین جزئیات کالاهایی که از ایران در ماه ژوئن وارد کرده را منتشر نکرده، اما آمارهای ماههای ژانویه تا مه نشان می‌دهد که در این دوره روزانه ۸۲ هزار بشکه نفت از ایران وارد کرده است که شش برابر کمتر از پارسال و ۹ برابر کمتر از سال ۲۰۱۸ است.

گمرک حکومت  ایران  نیز از ابتدای پارسال انتشار گزارشهای ماهانه را متوقف کرده و آمارهای کلی گمرک نشان می‌دهد کل صادرات غیرنفتی کشور در بهار سال جاری ۴۴ درصد افت داشته و به ۶.۴ میلیارد دلار رسیده که ۱.۲ میلیارد دلار کمتر از واردات کشور است. برای اولین بار است که تراز تجاری کشور منفی می‌شود.

گمرک حکومت  ایران هنوز آمارهای کلی تیرماه را منتشر نکرده است.

در ادامه این خبر آمده است بیش از ۲ ماه است که از تخلیه و بارگیری کشتی‌های ایرانی در بنادر چین، توسط پکن جلوگیری شده است .

مقامات این کشور علت این امر را عدم رعایت استانداردهای زیست محیطی سوخت شناورهای متعلق به شرکت کشتیرانی حکومت ایران  دانسته ولی فعالان اقتصادی،  علت اصلی آن را تبعیت این کشور از تحریم‌های آمریکا علیه این شرکت می‌دانند.

در ادامه این خبر آمده است که  برخی رسانه‌ها ی حکومتی در ایران نیز  اعلام کرده‌اند که ۶ شش کشتی ایرانی متعلق به شرکت کشتیرانی رژیم ایران ، دو هفته‌ایست که در بنادر چین، لنگر انداخته‌اند و اجازه حرکت ندارند.

پدرام سلطانی، عضو اتاق‌های بازرگانی، نیز با تایید این خبر گفت:   این کشتی‌ها حامل محموله‌هایی به ارزش ده‌ها میلیون دلار است که بخشی از آنها به دلیل معطلی طولانی کشتی‌ها در حال از بین رفتن هستند.

سلطانی در ادامه تاکید کرد که تکیه چین بر عدم اجرای قانون سوخت کم سولفور توسط شناورهای ایرانی علت اصلی این بلاتکلیفی نبوده و مساله واقعی اجرای تحریم آمریکا علیه شرکت کشتیرانی حکومت ایران است.

همزمان  روزنامه شرق، چاپ تهران، نیز به نقل از یک منبع مطلع در وزارت خارجه خبر داده که تحت تاثیر اعتراض‌های اخیر نسبت به توافق ۲۵ ساله میان ایران و چین، پکن «کم گله‌مند شده» و همین امر حل مساله کشتی‌های ایرانی را به تاخیر انداخته است.

با رنگ باختن رایزنی‌های دیپلماتیک پشت پرده وزارت خارجه ایران برای حل مشکل بارگیری و تخلیه کشتی‌های ایرانی، برخی بازرگانان ایرانی، سفیر چین در تهران را به طور مستقیم مورد پرسش قرار داده‌اند.

علی شریعتی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، در واکنش به خبر اعلام شده توسط سلطانی، سفیر چین در تهران را خطاب قرار داد و از او خواست تا در مورد علت واقعی توقف کشتی‌های ایرانی در بنادر چین توضیح دهد.

شرکت کشتیرانی حکومت ایران  نیز با انتشار اطلاعیه‌ای اتهام استفاده از سوخت با سولفور بالا در ناوگان خود را رد کرده و اعلام کرد: «از ماه‌ها قبل آمادگی‌های لازم برای اجرای الزامات کنوانسیون جلوگیری از آلودگی دریا (مارپول) مربوط به استفاده از سوخت کم‌سولفور در کشتی‌های ناوگان ملی اجرایی شده و قبل از موعد مقرر اجرای الزامات در ابتدای ژانویه سال جاری میلادی برای استفاده کشتی‌های ناوگان تدارک شده است».

این کاهش همکاری به علت فشار و تحریم های آمریکا بوده و معلوم نیست که اگر چین قرارداد ۲۵ ساله امضا کند چطور می تواند به تعهدات خود عمل کند

به خصوص در شرایط امروز که درگیری دیپلماتیک شدت می گیرد و ممکن است که به یک جنگ واقعی مبدل شود در هر صورت منافع اقتصادی چین در دادو ستد با ایالات متحده بسیار بیشتر از سودی است که  چین می تواند از داد و ستد با ایران به دست آورد