بر اساس حکم دیوان عالی عدالت در اسرائیل، حکم اخراج دختر آمریکاییِ طرفدار ترور فلسطینی متوقف می شود

سه تلاشگر اسرائیلی که از طرفداران بی دی اس به خاطر تلاش برای تحریم اسرائیل تقاضای خسارت کردند

دیوان عالی عدالت اسرائیل، حکم یک دادگاه پائین تر را معلق گذاشت، که به موجب آن به سرویس امنیتی اسرائیل اجازه داده شده بود یک دانشجوی مسلمان و عرب را که دارای شهروندی ایالات متحده است، به اسرائیل راه ندهد.

این دختر جوان به نام لارا القاسم، میگوید که برای گذراندن فوق لیسانس در دانشگاه اورشلیم به اسرائیل می آید. ولی مقامات امنیتی اسرائیل می گویند که او یکی از فعالان نهادی به نام بی دی اس می باشد که هدف آن اقدام برای تحریم اسرائیل در سراسر جهان، به ویژه در امور فرهنگی و خمکاری های دانشگاهی می باشد.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر در سخنرانی دیشب (یکشنبه) در همایش بین المللی رسانه های مسیحی در اورشلیم، یادآور شده بود که هر کشور حق دارد برای حفظ امنیت خود و برحسب معیارهایی که تعیین کرده، از ورود افراد ناباب جلوگیری کند و اسرائیل نیز نمی خواهد به فردی اجازه ورود دهد که قصد او آسیب رساندن به امنیت اسرائیل است.

ولی لارا القاسم ادعا می کند که گرچه او در گذشته در بی دی اس فعالیت داشته، ولی در شش ماه اخیر از آن دست برداشته و قصدش ادامه تحصیل در اسرائیل است. اما مقامات امنیتی می گویند که هیچ اطمینانی وجود ندارد که او در سال های اقامت در اسرائیل، نخواهد برای بی دی اس به تبلیغات ادامه دهد.

دانشگاه عبری اورشلیم با انتشار بیانیه ای، از اقدام دولت به شدت انتقاد کرد و آن را مخالف آزادی تحصیلات دانست. آشنایان امور خاطر نشان ساختند که لارا القاسم با داشتن ویزای دانشجویی قصد ورود به اسرائیل را داشته است. رئیس دانشکده به خبرنگاران گفت که اسرائیل نباید از یک دختر بیست ساله و رفتار او هراسی داشته باشد.

به موجب یک گزارش دیگر، دو دختر دارای تابعیت آمریکا بر یک خواننده هنرمند اهل نیوزیلند فشار آوردند و او را متقاعد ساختند که از سفر به اسرائیل و اجرای کنسرت در این کشور خودداری ورزد. دادگاه اسرائیل این دو تن را که جاستین ساکس و ابوشاب نام دارند به پرداخت غرامت مالی به دوستداران خواننده نیوزلندی که “لرد” نام دارد، محکوم ساخت. ولی آن دو تن گفتند که از پرداخت جریمه روی می گردانند و به حمایت از فلسطینیان ادامه می دهند. آن ها اعلام داشتند که در حمایت از نهادهای آموزشی در غزه، ۹ هزار دلار پول جمع کرده اند.

خواننده نیوزیلندی که فعالان بی دی اس او را تشویق کردند به تحریم اسرائیل دست بزند