بزرگترین بازارچه کالاهای خارجی مهاباد در آتش سوخت

به گزارش رسانه های محلی در آذربایجان غربی، آتش‌سوزی در بازارچه کالاهای خارجی مهاباد، بزرگترین بازارچه کالاهای خارجی این شهر، طی نخستین ساعات بامداد امروز (شنبه) رخ داد که در این حادثه ، چند تن مصدوم شدند و بخش گسترده‌ای از مغازه‌ها و کالاهای موجود در این بازارچه نیز در آتش سوخت.

رحمان احمدی، مدیرعامل آتش‌نشانی مهاباد نیز در این باره گفته است دست‌کم ۳۰ درصد مغازه‌های آن در آتش سوخت.

بازارچه اصغری مهاباد دارای دو بخش قدیمی و جدید است با بیش از ۵۰۰ باب مغازه است که یکی از بازارچه‌های مهم غرب ایران به شمار می‌آید و انواع  لوازم خانگی، صوتی و تصویری و پوشاک خارجی در آن عرضه می‌شود.

خبرگزاری دولتی ایرنا  نیز در این باره گفته است  که وسعت آتش‌سوزی هر لحظه در حال افزایش است و تمامی خودروهای اطفای حریق سه ایستگاه آتش‌نشانی مهاباد به همراه همه ماموران این ایستگاه‌ها به محل حادثه اعزام شدند.

مدیرعامل آتش‌نشانی مهاباد، در ادامه از مهار آتش‌سوزی بازارچه اصغری این شهر خبر داد و گفت که آتش‌نشانان بعد از دو ساعت تلاش و تخریب دیوارها، با ورود به داخل بازارچه و آتش‌سوزی را مهار کردند.

مدیرعامل آتش‌نشانی مهاباد تاکید کرد که میزان خسارات آتش‌سوزی بازارچه اصغری بسیار گسترده است و فعلا نمی‌توان آن را برآورد کرد.

در ادامه این خبر نیز عباس وحیدی، رئیس سازمان آتش‌نشانی کرج از کشته شدن دو نفر و مصدومیت یک نفر در حادثه انفجار یک ساختمان مسکونی در حیدرآباد این شهر خبر داد.

گفته شده است  که شدت این انفجار به حدی بوده که بسیاری از ساکنان مناطق همجوار در شهر کرج صدای آن را شنیده‌اند.

همچنین رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان اردبیل ایران اعلام کرد بر اثر انفجار گاز در یک واحد مسکونی ۲ نفر جان باخته و ۱۰ نفر دیگر مجروح شدند.

در این گزارش آمده است که شدت این انفجار در محلات دورتر اردبیل نیز شنیده شده و علاوه بر تخریب بخشهای مهمی از این ساختمان، بناهای همجوار نیز آسیب دیده و شیشه منازل اطراف نیز به علت شدت انفجار شکسته است.