بزرگترین تظاهرات علیه نخست وزیری نتانیاهو، امشب (شنبه) در اورشلیم برگزار میشود. طرفداران نتانیاهو آماده هستند

شهر اورشلیم در ساعات امشب (شنبه) شاهد یکی از بزرگترین تظاهرات علیه بنیامین نتانیاهو و ادامه نخست وزیری او خواهد بود. تظاهرکنندگان از پلیس اجازه گرفته اند که به یک راهپیمایی بزرگ دست بزنند و انتظار دارند که هزاران نفر در آن شرکت کنند.

شعار این تظاهرات، لزوم کناره گیری نتانیاهو می باشد که پرونده او در دادگاه در دست رسیدگی می باشد.

وزیر امنیت داخلی اسرائیل ابراز نگرانی کرد که تظاهرات امروز ممکن است موجب خونریزی شود.

گروهی از طرفداران نتانیاهو که در تشکیلاتی به نام لا فامیلیا فعالیت دارند، و در گذشته طرفداران یک تیم فوتبال در تل آویو بوده اند، هشدار داده اند که قصد دارند جلوی برگزاری این کارناوال سیاسی را بگیرند.

رسانه های می گویند که افراد عضو لا فامیلیا طرفدار خشونت هستند و از دوستداران سوگند خورده نتانیاهو محسوب می شوند و در گذشته نیز بارها به خشونت روی آورده اند. اعضای این گروه با عضویت اعراب اسرائیلی در تیم ملی فوتبال نیز شدیدا مخالفت می ورزند.

به دنبال تلاش دو شب پیش اعضای لا فامیلیا برای بهم زدن تظاهرات مخالفان نتانیاهو، پلیس اورشلیم چهارده تن از آنان را به اتهام اوباشگری به دادگاه آورد و از قاضی تقاضا کرد ادامه بازداشت آنان را تایید کند تا تحقیقات ادامه یابد.

طرفداران نتانیاهو ادعا می کنند که مخالفان او خواهان قتل نخست وزیر شده اند. اشاره آنان به یک نمایشگاه نمادین در تل آویو است که در آن، نتانیاهو ظاهرا مشغول صرف آخرین شام، پیش از آن است که به صلیب کشیده شود.

همچنین خانم سارا نتانیاهو همسر نخست وزیر اعلام کرد که شایع ساخته اند که او به بیماری سختی مبتلا گردیده است. خانم سارا یک فیلم کوتاه و چند عکس از خود در شبکه های اجتماعی که او را در باغچه خانه همراه سگ بزرگ خود نشان می دهد.

از سوی دیگر، پلیس اسرائیل فرزند نخست وزیر را که یائیر نتانیاهو نام دارد و خود را یک فعال سیاسی می داند، برای انجام تحقیقات احضار کرد. علت این اقدام آن است که یائیر نتانیاهو در حساب کاربری خود، نشانی خانه های تلاشگر آن را انتشار داد که از دیدگاه او رهبران تظاهراتی هستند که تقریبا هر شب در فاصله کمی از خانه خانواده نتانیاهو برگزار می شود.

یائیر نتانیاهو که قاطعانه از پدرش جانبداری می کند، پس از انتشار نشانی خانه رهبران تظاهرات ضد نتانیاهو، به اداره پلیس احضار شد

ابراز نگرانی گردیده که انتشار این نشانی ها موجب آزار رسانی به افراد نامبرده شود و حتی جان آن ها را به خطر اندازد.

در تظاهراتی که اکنون به طور مداوم جریان دارد، هر بار شمار بیشتری از مخالفان نتانیاهو شرکت می کنند.

این تظاهرات در حالی انجام می گیرد که وضع کابینه ائتلافی اسرائیل نیز چندان مستحکم نیست و نتانیاهو بنی گانتس اختلاف نظرهایی دارند که ممکن است به فروپاشی دولت وحدت ملی بیانجامد.