بشار اسد: اگر ایران از ما پایگاه نظامی بخواهد، بیدرنگ به آنها خواهیم داد

رئیس جمهوری سوریه، پرزیدنت بشار اسد در مصاحبه ای گفت که او نه تنها سپاه قدس را از کشور خود بیرون نمی کند، بلکه اگر ایران درخواست کند، بدون هیچگونه تردیدی به آن رژیم اجازه خواهد داد پایگاه های نظامی در خاک سوریه برپا کند.

آگاهان این بیانات قاطعانه رئیس جمهوری سوریه را اظهارات تحریک آمیزی علیه اسرائیل می داند و نسبت به وخامت آن هشدار می دهند.

رهبران اسرائیل در ماه های اخیر گفته بودند که اگر اسد به حکومت ایران امکان استقرار در سوریه را ندهد، اسرائیل به اقدامی علیه او دست نخواهد زد، ولی اگر رئیس جمهوری سوریه بخواهد استقرار دائم رژیم ایران در کشورش را امکان پذیر سازد، اسرائیل برای برانداختن حکومت او تلاش خواهد کرد.

پرزیدنت بشار اسد که شبکه تلویزیونی “العالم” متعلق به حکومت اسلامی ایران با او مصاحبه می کرد، در مورد جنوب سوریه گفت که هنوز تصمیم نگرفته است چگونه با اوپوزیسیون رژیم در آن ناحیه برخورد کند، ولی اگر تلاش سیاسی به نتیجه نرسد، گریزی جز توسل به زور نخواهد بود.

اسد در این مصاحبه ادعا کرد که هیچگونه پایگاه های نظامی ایرانی در کشورش وجود ندارد، ولی اگر لازم باشد، او بدون هیچگونه تردید و تامل، به آن ها اجازه برپایی پایگاه را خواهد داد.

اسد گفت: تا هنگامی که رژیم ایران یک حکومت دوست باقی می ماند، کمک های آن کشور به سوریه امری بسیار مفید و سازنده است.

ریئس جمهوری سوریه در پاسخ به این پرسش که آیا او به حزب الله لبنان اجازه خواهد داد، همچنان در خاک سوریه بماند، گفت: «نبردها همچنان طولانی خواهد بود و مدت زمان درازی طول خواهد کشید تا به هدف برسیم و از این رو، نیاز به نیروی نظامی خارج از سوریه، مدت زمانی طولانی ادامه خواهد یافت.

پرزیدنت اسد در این مصاحبه، جانبداری خود به ادامه ترور علیه اسرائیل را مورد تائید قرار داد. رئیس جمهوری سوریه، همانند سران حکومت اسلامی ایران، عملیات تروریستی علیه اسرائیل را “مقاومت” می نامند تا جنبه های آدمکشی و تعرضی آن را پرده پوشی کنند. اسد در این رابطه گفت.

اسد گفت که نیروهای ترکیه، فرانسه، ایالات متحده و کشورهای دیگر باید خاک سوریه را ترک گویند. ولی اگر ایران خواهان برپایی پایگاه هایی در سوریه باشد، وی بیدرنگ به این درخواست پاسخ مثبت خواهد داد.

2 دیدگاه‌

  1. این بشار اسد جانی دست نشانده حکومتهای خونخوار ایران و روسبه هست و اصلا از خودش اراده ای ندارد که بخواهد به سپاه قدس اجازه تاسیس پایگاه بدهد یا نه یا بخواهد ایران را از آنجا اخراج کند؛د کل بی اختیار تر از این حرفاست

  2. بسار اسد تحت نفوذ و فشار سپاه قدس میباشد و به کمک انها هزاران زن و کودک را قتل و عام کرده است و تا روزی که نابود بشود به حماقتای خودش ادامه میدهد

Comments are closed.