بلومبرگ نوشت:ترامپ میگوید مقامات ایران برای رسیدن به یک توافق عاقبت نزد من خواهند آمد

اعضای گروه اقدام ایران به بیش از ۳۰ کشور سفر کرده و با مقام های ارشد و نمایندگی شرکت ها ملاقات کردند آنها نگرش آمریکا نسبت به رفتار مخرب تهران در خاورمیانه و سراسر جهان را تشریح می‌کنند

بلومبرگ در گزارشی نوشته است پرزیدنت ترامپ می گوید فارغ از اینکه جهان درباره برجام چه فکر می کند مقامات ایران برای رسیدن به یک توافق عاقبت نزد من خواهند آمد.

دلیل اطمینان رئیس جمهوری آمریکا به این امر چیست یکی از دلایل فعالیت‌های بسیار موثر گروهی است که گویی عنوانش را از فیلم های حادثه ای دهه ۸۰ میلادی وام گرفته است گروه اقدام ایران در حالیکه مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا و جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید رهبران ایران و اتحادیه اروپا را برای حفظ توافق هسته ای مورد انتقاد شدید قرار می‌دهند شماری از پرسنل وزارت خارجه و وزارت دارایی آمریکا بی سر و صدا پایتخت ها و مقر شرکتهای بزرگ جهان را زیرپا می گذارند تا دولت های خارجی و شرکت‌ها را به دست کشیدن از بازار ایران مجاب کنند.

انتخابی که آنها پیش پیش رو می‌گذارند ساده است با آمریکا تجارت کنید یا با ایران تجارت کرده و با تحریم ها و محرومیت از نظام مالی آمریکا روبرو شوید.

آنتونیو رابا وکیل موسسه کرکلند و آلیس می گوید میزان اثرگذاری تیم مایک پمپئو در منزوی کردن ایران او را تحت تاثیر قرار داده است فارغ از اینکه در مورد رئیس جمهوری آمریکا چه فکر می کنیم افرادی که این پرونده را در دست دارند می‌دانند چه می‌کنند.

اعضای گروه اقدام ایران به بیش از ۳۰ کشور سفر کرده و با مقام های ارشد و نمایندگی شرکت ها ملاقات کردند آنها نگرش آمریکا نسبت به رفتار مخرب تهران در خاورمیانه و سراسر جهان را تشریح می‌کنند.

هدف اصلی آنها انتقال این پیام است که تا چه حد در مجازات متخلفان از تحریم های ثانویه و شرکتهای طرف تجارت با ایران جدیت وجود دارد.

تاکنون گروهی متشکل از ۸۰ شرکت بزرگ شامل توتال- کی ال ام و مزدا موتور- ولوو طی چند ماه اخیر ایران را ترک کردند.

صادرات نفتی ایران هم حدود ۴۰ درصد افت کرده است کارشناسان می‌گویند نزول صادرات ایران فراتر از آن است که انتظار می‌رود.

اعضای گروه اقدام ایران را این افراد تشکیل می‌دهند جیسون شل کارشناس پیشین تخریب و مواد منفجره- دیوید تسلر کارشناس تحریم- میشل گویدا سخنگوی پیشین کینگ ریچ رئیس سابق کنگره و آلن خودروسکی است که خانواده اش از فراریان از شوروی سابق بودند و هماهنگی کمپین پیام رسانی پمپئو در مورد ایران را بر عهده دارند.

رهبر آنها برایان هوک دیپلمات سختکوش آمریکایی است که سابقه فعالیت در دولت جورج بوش و کمپین انتخاباتی میت رامنی در سال ۲۰۱۲ را برعهده داشت او در دوره وزیر خارجه قبلی رکس تیلرسون موقعیت خود را در وزارت خارجه آمریکا تثبیت کرده بود.

یک دیدگاه

  1. برادر ترامپ عزیز صحبت توافق خودتم که میدونی یه حاشیه است اصل تنور جنگ رو بچسب حالا ایران اومد پیش شما دست شما رو هم بوسید که چی ایا شما حاضر میشید که این شرارت کامل دوام داشته باشه بگذارید یه بار برای همیشه تموم بشن دنیا نفس راحتی بکشه . پس فکر مذاکره و صحبت و توافق حاشیه ای بیش نیست اصلا خدا شما را بر منصب قدرت نشاند که تمام توافقات فاجعه بار ایران را بر هم بزنی و انتقام ملت خودتو از ایران بگیری . پس جنگ جنگ جنگ درضمن جنگ با ایران بازارهای تسلیحاتی را بیش از هر ای دیگر ثروتمند خواهد کرد نظرتون چیه ………………………..

Comments are closed.