بمب گذار حکومت ایران در بلژیک محاکمه خواهد شد، تهران  هنوز به این خبر واکنشی نشان نداده است 

اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی متهم به تلاش برای بمب‌‌گذاری در گردهمایی سازمان مجاهدین خلق ایران در حومه پاریس، امروز (ادینه) در بلژیک محاکمه خواهد شد. سه مظنون ایرانی دیگر این پرونده نیز همراه او دادگاهی می‌شوند.

امیر سعدونی و نسیمه معانی، زوج ایرانی ساکن بلژیک که به حمل مواد منفجره برای کمک به اسدی متهم‌ هستند و همچنین یک مظنون ایرانی دیگر این پرونده به نام مهرداد عارفانی ۵۷ ساله نیز همراه با او محاکمه خواهند شد.

حکومت ایران تاکنون بارها با شیوه آدم ربایی شهروندان دو تابعیتی را که به تهران سفر کرده بود ند بازداشت و زندانی کرده تا به مبادله دست بزند و اخرین نمونه ان رها سازی خانم گیلبرت با تروریست های بمب گذار بوده است

در ادامه این گزارش آمده است که شخصی به نام عارفانی که او هم ساکن بلژیک است توسط پلیس فرانسه به ظن همکاری با اسدی بازداشت و به بلژیک مسترد شده بود.

دو سال پیش  دولت بلژیک از خنثی کردن تلاش برای قاچاق مواد منفجره به فرانسه به منظور حمله به یک نشست سیاسی مخالفان حکومت ایران خبر داد.

چندی بعد در همان سال دولت فرانسه دستگاه اطلاعاتی ایران را متهم به سازماندهی این حمله کرد. که در همان زمان  به‌شدت این اتهام را رد کرد.

گفته شده است: اسدالله اسدی، دیپلمات پیشین ایران،  در صورت اثبات این اتهام با امکان محکومیت به حبس ابد روبروست.

این محاکمه در دو روز، امروز ( آدینه) و  پنج‌شنبه هفته آینده، انجام خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود که دادگاه رای خود را اوایل سال آینده صادر کند.