بنا به آمار رسمی که ساعتی پیش اعلام شد شمار قربانیان از ۲۰ هزار تن فراتر رفت

 

آخرین آمار کرونا در ایران:  از ظهر روز گذشته تا امروز   ۱۵۳ تن جان باختند و ۲۴۴۴تن دیگر مبتلا شدند

سخنگوی  وزارت بهداشت اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون (چهارشنبه )  ۱۵۳ تن از مبتلایان جان دادند، که ۱۵ تن  در مقایسه با روز قبل کاهش نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۲۰ هزار و ۱۲۵ تن رسیده است».

سیما لاری گفت:  در شبانه روز گذشته تاکنون « ۲۴۴۴ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود   ۳۱۱ تن  از روز قبل بیشتر است و در مجموع به ۳۵۰ هزار و ۲۷۹ تن رسیده است».

لاری افزود:  ۳۸۶۸  تن از بیماران حالشان بسیار وخیم است.

او گفت: ۲۶ استان کشور در وضعیت هشدار و قرمز قرار دارد .

در ادامه این خبر، علیرضا زالی سرپرست ستاد کرونای تهران درباره موج سوم کورونا هشدار داد و گفت:

پاییز امسال «سخت‌ترین پاییز معاصر» است، همزمانی کرونا با بیماری‌های فصلی، تمایل مردم به حضور در فضاهای سرپوشیده، ایجاد علائم تنفسی و آلرژی و ورود موج جدید آنفلوآنزا» باعث یک شرایط «بسیار نگران کننده» خواهد شد.

زالی با اشاره به اینکه کنترل کرونا در تهران با «مشکلات جدی روبرو» شده، از حاشیه‌نشینی، فرسودگی زیرساخت‌ها و جمعیت شناور به عنوان مولفه‌هایی نام برد که بار زیادی به سیستم بهداشت و درمان وارد کرده است.

او مانند همیشه  آماری درباره میزان ابتلا و مرگ و میر ناشی از کورونا در استان تهران ارائه نداد.

این یک روند تکراری از سوی مقام‌های مسئول در حوزه کورونا است و آنان بدون ارائه آمارهای تفکیکی و دقیق، تنها به هشدارهای کلی بسنده می‌کنند. استان تهران از جمله‌ استان‌هایی است که به گفته مقام‌های وزارت بهداشت از نظر شیوع کورونا در وضعیت قرمز قرار دارد.