بنیاد مستضعفین پس از انتقادهای شدید محافل مختلف، پنج میلیارد تومان به کارگران کمک مالی می کند

رئیس بنیاد مستضعفین وعده داده که به ۱۵ هزار خانواده کارگران فصلی، مبلغ پنج میلیارد تومان کمک نقدی اعطا خواهد شد. این اقدام پس از آن است که بسیاری از ایرانیان و بیگانگان پرسیده بودند که چرا نهادهای تحت سرپرستی علی خامنه ای که از توان مالی بسیار بالایی برخوردار هستند، به کمک مالی به مردم نمی آیند؟ اکنون بنیاد مستضعفین وعده می دهد که کارگران فصلی در مازندران از کمک مالی برخوردار گردند.

اگر این وعده عمل شود ٣٣٣ هزار تومان به هر خانواده کارگر فصلى در استان مازندران که بیش از سه ماه شغل خود را از دست داده اند تعلق مى گیرد.

بنیاد مستضعفان، یکى از کارتل هاى بزرگ کشور است که از پرداخت مالیات به دستور خامنه اى معاف گردیده است. سرمایه هاى این بنیاد بالغ بر دهها میلیارد دلار در داخل و خارج از کشور است که بدون نظارت هیچ مقام قانونی در اختیار رهبری و نزدیکانش است.

بخش املاک این بنیاد انبوهى ملک تجاری و ویلایی مصادره اى در شمال تهران دارد که قیمت متوسط هر کدام از این املاک بالغ بر پنجاه میلیارد تومان است.

در گزارش دیگری آمده که  معاون وزیر بهداشت حکومت از کمک  ۱۸۰ میلیون دلاری از سوی بانک جهانی وام ۱۳۰ میلیون دلاری از  بانک توسعه اسلامی خبر داده و گفت: این وام برای خرید تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا با هماهنگی سازمان جهانی بهداشت صرف خواهد شد.

به گزارش ایرنا، او همچنین از دریافت ۱۳۰ میلیون دلار وام از بانک توسعه اسلامی خبر داد.

رویترز پیشتر با انتشار فهرستی از کشورهای وام گیرنده از صندوق بین المللی پول نوشت: در فهرست تازه کشورهای دریافت‌کننده کمک‌ مالی از صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی، نام ایران به چشم نمی‌خورد.

در این فهرست نام کشورهای مختلفی از جمله افغانستان، پاکستان، تاجیکستان، هند، لبنان و یمن به چشم می‌خورد. بیشترین وام اعطایی به کشور هند به مبلغ یک میلیارد دلار تعلق گرفته است.

ایالات متحده بارها اعلام کرده که مخالف پرداخت وام این نهاد بین‌المللی به ایران است و می‌گوید تضمینی وجود ندارد که جمهوری اسلامی این مبلغ را به جای مبارزه با کرونا، صرف تقویت اقتصاد تضعیف‌شده خود یا کمک به گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایتش در منطقه نکند.