بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل: در چند محور، همزمان عمل می‌کنیم

 به روز شده  نخست وزیر اسرائیل، آقای بنیامین نتانیاهو امروز گفت: «ما در چند محور، همزمان عمل می‌کنیم. بلندی‌های جولان که سه روز پیش پرزیدنت ترامپ حاکمیت ما بر آن را به رسمیت شناخت، از اینجا دور نیستند. این یک دست‌آورد دیپلماتیک بزرگ برای اسرائیل است. من مفتخرم که این دست‌آورد را پس از ۵۲ سال برای همه مردم اسرائیل به ارمغان آوردم.»

وی افزود: «در آن سوی  بلندی‌های جولان، سوریه قرار دارد، رژیم ایران نیز آنجا است. رژیم ایران به صورت مداوم سعی می‌کند موشک‌های دوربرد و دقیق را وارد سوریه نماید، موشک‌های پیشرفته و مرگبار.»

آقای نتانیاهو همچنین گفت: «ما حاضر به پذیرفتن این نیستیم و اقدامات ما علیه تلاش رژیم ایران برای استقرار نظامی در سوریه و وارد کردن سلاح پیشرفته به این‌ کشور، به صورت مستمر ادامه دارد.»

رسانه های خبری سوریه گزارش دادند که شب گذشته (چهارشنبه شب) یک موضع نظامی در شمال آن کشور هدف حمله نیروهای اسرائیلی قرار گرفته و ادعا کردند که اسرائیل هواپیمای اسرائیلی چندین موشک به سوی آن نقطه پرتاب کردند که اکثر این موشک‌ها را سامانه ضد موشکی سوریه خنثی کرد ولی یکی دو موشک به هدف اصابت کرده و آسیب های جزئی وارد ساخته است.

در حالی که دولت سوریه در گزارش خود به تلفات و خسارات احتمالی، اشاره ای نکرده است ولی سازمان حقوق بشر سوریه می‌گوید که  هفت تن کشته شده‌اند. اما اسرائیل تا این لحظه سکوت کرده و در مورد این خبر اظهار نظری نکرده است.

اسرئیل در طی دو سال گذشته به دفعات، به مواضع و پایگاههای رژیم ایران در سوریه حمله کرده است.
ژنرال گادی آیزنکوت، رئیس پیشین ستاد کل ارتش اسرائیل،  در روزهای پایانی خدمت خود، از انهدام هزاران هدف نظامی نیروهای سپاه قدس و حزب الله لبنان در سوریه خبر داده بود.

اسرائیل همواره اعلام کرده است که حضور نیروهای رژیم ایران و شبه نظامیان وابسته به آن رژیم در سوریه را تحمل نخواهد کرد.  اسرائیل خواستار آن گردیده که همه نیروهای نظامی ایران از سوریه خارج شوند. اسرائیل می‌گوید، حکومت ایران قصد دارد با ایجاد پایگاه‌های نظامی در سوریه و انبار کردن موشک در آن کشور، از طریق خاک سوریه دست به تعرض علیه اسرائیل بزند.

 

3 دیدگاه‌

  1. لطفا کار ملاها را یکسره کنید. تا در تاریخ ایران زمین ومردم ایران بنویسند که اسراییل در زمان حکومت نتانیاهو جواب خوبی های شاهان ایران را داد. زنده باد دوستی ایران و اسراییل

  2. اینست امدادهای غیبی خداوند روی زمین بالاخره بعداز چهل سال سیه روزی ودرماندگی وفقر وفلاکت ملت وکشور ثروتمند ایران توسط آخوندهای دست نشانده ابلیس وشیطان رجیم یکنفر شیر پاک خورده ای از قوم خوب یهود پیدامیشه که میخواد آزادی و زندگی ومروت و دین را به ملت ایران بازگرداند وآن کسی نیست جزء جناب آقای بنیامین ناتانیاهوی عزیز نخست وزیر اسرائیل که همیشه (یهوه) پشتیبان وکمکش باشد در راه مبارزه با پلیدانی همچون سید علی خامنه ای – حسن روحانی دروغگو(حسن فریدون سابق)- محمد تقی جعفری فرمانده سپاه – قاسم سلیمانی فرمانده قدس و صادق آملی لاریجانی وخاندان تمام نشدنی وی- محسن فدوی وعلی فدوی. و سایرمغضوبین وکفار.

  3. انانی که میخواهد سیل ایران را به کارشناسان بسپارند بهتر است نابودی حکومت خود را بعد از تمام شدندشان کارشناسی کنند لعنت بر دشمنان اسرائیل در هر نقطه این جهان هستی . اسرائیل بزرگ می شود هر عجم و عربی در مقابل این حقیقت بزرگ اسرائیل بایستد نابودی خواهد شد . درود و برکت بر اسرائیل باد تا ابد درودو برکت بر بنیامین نتانیاهو رهبر مقتدر بنی اسرائیل

Comments are closed.