بنیامین نتانیاهو خطاب به نوسربازان: جنگ بهای سنگین دارد، ولی اگر بر ما تحمیل شد، باید از آن پیروز بیرون آییم

نتانیاهو خطاب به جوانان گفت که رسالت نخست ارتش، دفاع از خاک میهن است

نخست وزیر اسرائیل در دیدار با جوانانی که خدمت سربازی خود را در این روزها آغاز می کند گفت که جنگ بهای خود را دارد و دفاع از وطن قربانی می طلبد. ولی در عین حال باید بیشترین کوشش را به کار برد تا از بروز جنگ جلوگیری شود.

نتانیاهو که در این روزها گفته بود که تدابیری برای رویارویی با کسانی که قصد تهاجم به اسرائیل را دراند، اندیشیده می شود، روز گذشته (دوشنبه) به اداره بسیج تازه سربازان رفت و با آنانی که به خدمت نظام وظیفه فرا خوانده شده اند سخن گفت و از حال آنان جویا گردید.

نخست وزیر این دیدار ناگهانی را به عنوان وزیر دفاع انجام داد و یکی از نخستین فعالیت های او در این مقام جدید بود.

هفته پیش، به دنبال کناره گیری اویگدور لیبرمن از وزارت دفاع، نتانیاهو خود این وظیفه را به عهده گرفت. نتانیاهو پست وزیر امور خارجه را نیز در دست دارد، ولی اعلام کرده که می خواهد آن را به فرد دیگری بسپارد.

جوانانی که نتانیاهو با آنان دیدار کرد، سربازان وظیفه هستند که دوران خدمت خود را در نیروی زرهی خواهند گذراند. نتانیاهو به نوسربازان گفت که نیروی زرهی، مشت آهنین ارتش دفاعی اسرائیل است.

نتانیاهو خطاب به جوانان گفت که رسالت نخست ارتش، دفاع از خاک میهن است و اگر جنگی بر اسرائیل تحمیل گردید، ماموریت ارتش پیروزی در آن جنگ است.

نخست وزیر گفت: «شما در همان حال که از امنیت کشور پاسداری می کنید، باید مراقب جان خود نیز باشید».

نخست وزیر در پاسخ به پرسش یکی از نوسربازان گفت: «من همیشه به بهایی می اندیشم که جنگ بر انسان ها تحمیل می کند. ولی هنگامی که جنگ را بر شما تحمیل کردند، باید همه توان خود را به کار گیرید که در آن پیروز شوید».

نتانیاهو دقایقی نیز با این جوانان مِزاح کرد و خطاب به نوسربازی که فوتبالیست است گفت که می خواند دو تانک را به عنوان دروازه، در طرفین خود قرار دهد و فوتبال بازی کند.

3 دیدگاه‌

  1. این جوانان هر کدام هزاران سربازند البته که اسرائیل با هر گونه جنگی همان اول باید چنان دشمن را با ابزار ها و تجهیزات فوق سنگین نظامیش غافلگیر کند که همه دشمنان به خود بلرزند و عقب نشینی کنند اسرائیل حق دارد در جنگ از هر ابزاری استفاده کند که حتی یک نفر از دست ندهد . چون اسمان یهوه تک به تک بنی اسرائیل را دوست دارد ایشان مقرب ترین پاک ترین و عزیزترین و صادق ترین خلقت اسمان بر روی زمین هستند و شخص من شاهد این حقیقتم و جهان نیز خواهد دید . برکت و سلامت بر اسرائیل و اسرائیلیان باد تا ابد

  2. اگر در اسرائیل بودم در لباس سرباز در خدمت به اسرائیل شخصا از خاک مقدس اسرائیل دفاع میکردم خدا این افتخار را نصیبم کند . امین امین گرچه امروز در دیگرخطهای مقدم دفاعی هستم اما ان افتخاری دیگر دارد .

  3. تا اسلام در خاورمیانه هست دیگر چه نیازى به ظهور دجال آخر زمان هست یمن افغانستان پاکستان ایران عراق سوریه و … توسط دین اسلام بدبخت شدند .

Comments are closed.