بنیامین نتانیاهو سال گذشته به صراحت گفته بود که اسرائیل عوامل ایران، حتی در خاک عراق را نابود می کند


سخنان سال گذشته بنیامین نتانیاهو که در این هفته دوباره انتشار یافت، این احتمال را که حمله به دو پایگاه نظامی حکومت ایران در خاک عراق، توسط اسرائیل انجام شده، بسیار تقویت گردید. سخن از حمله ای است که علیه پایگاه امرلی در استان صلاح الدین و حمله دیگر به پایگاه اشرف در فاصله شمالی بغداد صورت گرفت که در آن ها چند انبار موشکی رژیم ایران منهدم شد و احتمالا شماری از فرماندهان و افراد سپاه پاسداران نیز در آن حملات کشته شدند.

روزنامه های عربی به تفصیل نوشتند که هر دو حمله توسط جنگنده های اف-۳۵ ارتش اسرائیل صورت گرفته است. ولی اسرائیل تا امروز در این باره به سکوت ادامه می دهد. حکومت اسلامی ایران و دولت عراق نیز هنوز نسبت به این گزارش واکنشی نشان نداده اند.

نتانیاهو در سخنرانی نه ماه پیش در مجمع عمومی سازمان ملل، هنگامی که از خطرات حکومت اسلامی ایران سخن می گفت، از جمله اظهار داشت که اسرائیل همه آنانی را که با رژیم ایران همکاری تروریستی دارند، در هر کجا که باشند، مورد تعقیب و مجازات قرار خواهد داد. او گفت که اگر این عوامل حتی در عراق باشند، از مجازات در امان نخواهند بود.

اسرائیل در دو سال اخیر پیکار نظامی بی امانی را علیه استقرار دانمی واحدهای سپاه قدس در سوریه ادامه می دهد و همزمان می کوشد حزب الله لبنان را نیز سرکوب کند.

رادیو پیام اسرائیل سال گذشته خبر داده بود که رژیم ایران واحدهایی را در خاک عراق به وجود آورده تا با برپایی انبارهای موشکی بتواند اسرائیل را از آن جا هدف قرار دهد و ظاهرا نقش خود را در این حمله انکار کند. اکنون روزنامه عرب زبان الشرق الاوسط در گزارش خود از قول دیپلمات های آلمانی می نویسد که اسرائیل با دو حمله به فاصله دو هفته در خاک عراق، نشان داد که گستره عملیاتی خود را افزایش داده و آن را به فاصله هشتاد کیلومتری از خاک ایران رسانده است.

پایگاه امرلی توسط گروه چریکی موسوم به حشد الشعبی اداره می شد که از رژیم ایران حقوق می گیرد و تحت فرمان آن کشور قرار دارد. ولی دولت عراق ماه گذشته فرمان انحلال این نیرو را صادر کرد.

در مورد بمباران در پایگاه نظامی اشرف نیز هنوز اطلاعات دقیقی در دست نیست. حکومت ایران با خروج افراد مجاهدین از این پادگان، عملا آن را تحت تسلط چریک های الحشد الشعبی در آورد و انبارهایی در آن جا برپا ساخت که رسانه های عربی می گویند اسرائیل بود که آن ها را بمباران کرد

سخنان نه ماه پیش نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل، که در آن به صراحت گفت که اسرائیل همچنان به مبارزه بی امان علیه رژیم ایران ادامه خواهد داد، و عوامل آن را حتی در خاک عراق مجازات خواهد کرد، دقیقا با گزارش های دو هفته اخیر درباره دو حمله هوایی به منافع نظامی رژیم در خاک عراق همخوانی دارد.

3 دیدگاه‌

  1. از شنیدن کشته شدن پاسداران گمراه خرسند نمبشوم. بایستی پرسید که چرا اخوندهای مفتخور انگل زاده های خودشان را برای کشته شدن به سوریه و یمن و غیره نمی فرستند؟؟! خوب حتما جوابشان ان است که انگل زاده ها در تعطیلات داعمی به سر میبرند.

Comments are closed.