به ادعای نصرالله، قدرت نظامی حزب الله از اسرائیل بیشتر است و تحریم به رژیم ایران آسیب نمی رساند

نصرالله در سخنرانی خود گفت: «هرکس به فکر جنگ است، ما به او می گوییم اهلا و سهلا، آماده هستیم

حسن نصرالله سرکرده گروه تروریستی حزب الله لبنان، دوازده سال پس از جنگ با اسرائیل، که در آن حزب الله بزرگترین ضربات نظامی را متحمل شد، اکنون در یک سخنرانی ادعا می کند که نیروی نظامی حزب الله بسیار قوی تر از ارتش اسرائیل است و می تواند این کشور را نابود کند. نصرالله که اکنون دوازده سال است، از بیم سوءقصد به جانش، در مخفیگاه زندگی می کند، در این سخنرانی که از طریق ویدئو روی یک صفحه بزرگ پخش شد، همچنین ادعا کرد که تحریم های اعلام شده از جانب ایالات متحده، هیچ زیانی به حکومت اسلامی ایران وارد نخواهد کرد. حزب الله لبنان هرسال چند صد میلیون دلار بودجه از حکومت ایران دریافت می کند.

در جنگ سال ۲۰۰۶ ارتش اسرائیل چنان خسارات سنگینی به حزب الله وارد آورد که رژیم ایران ناچار به اعطای صدها میلیون دلار برای بازسازی نواحی ویران شده در لبنان گردید.

با این همه، امیران ارتش اسرائیل در هفته های اخیر گفتند که حزب الله در این سال ها به کمک ده ها هزار موشک و راکت و خمپاره که از رژیم ایران دریافت کرده، به یک قدرت نظامی خطرناک مبدل شده است.

در عین حال، فرماندهان ارتش اسرائیل می گویند که با امکانات تکنولوژی و شیوه های مدرن، حزب الله که یک گروه چریکی است، ضربات سهمگینی متحمل خواهد گردید.

کارشناسان نظامی نیز هشدار می دهند که اگر حزب الله در صدد تعرض به اسرائیل برآید و ده ها و شاید صدها موشک به سوی این کشور شلیک کند، ممکن است موجب ویرانی لبنان گردد.

این کارشناسان می گویند که در چنین جنگی، اسرائیل همه ملاحظاتی را که تا بحال داشته کنار خواهد گذاشت و ویرانی گسترده به وجود خواهد آورد.

نصرالله در حالی ادعا می کند که نیروی چریکی او قوی تر از ارتش اسرائیل است، که در جنگ داخلی سوریه توانایی های ناچیزی نشان داد و سرکوب مخالفان بشار اسد، بیش از همه مدیون مهارت های جنگی ارتش روسیه بود.

همچنین این واقعیت که اکنون دوازده سال است که نصرالله در مخفی گاه به سر می برد و می ترسد از آن جا خارج شود، نشان می دهد که همچنان سخت از اسرائیل، و توانایی های آن هراس دارد.

نصرالله در سخنرانی خود گفت: «هرکس به فکر جنگ است، ما به او می گوییم اهلا و سهلا، آماده هستیم».

2 دیدگاه‌

  1. این سخن درست است، تحریم های آمریکا هیچ ضرری به رژیم ایران نمی زند، نه خودروی سرکوبگران بی بنزین می ماند و نه افراد خانواده هایشان بدون کار و وسیله معاش خواهند ماند، تحریم های آمریکا تنها به مردم عادی ایران صدمه می زند و رنج آن را مردم کوچه و بازار متحمل می شوند، هدف هم از پایه همین بوده است که مردم ایران درمانده شوند چون اگر مردم ایران توانا و نیرومند شوند جمهوری اسلامی را سرنگون کرده، به جایش حکومتی مردمی می سازند، اما آمریکا مخالف آزادی و حقوق بشر در ایران است و می خواهد اگر زمانی هم مردم ایران توانستند حکومت را سرنگون وعلی خامنه ای را از قدرت خلع کردند یک دیکتاتوری دیگر در ایران به جای جمهوری اسلامی بر سر کار بیاید و مردم ایران طمع آزادی را نچشند، به همین دلیل هم آمریکا از گروه هایی تروریست مانند دار و دسته رجوی یا کسانی که هیچ پایگاهی نزد مردم ایران ندارند پشتیبانی می کنند چون هدف جایگزینی یک دیکتاتوری دیگر به جای حکومت علی خامنه ای و ضربه زدن به آزادی و حقوق بشر در ایران است.

  2. اهلأ و سهلأ…..یعنی زِر زیادی از ترس.
    باش تا ببینیم بعد از ۴ نوامبر وقتی که دیگر پولی نرسد.
    آنوقتی که حسن نصرالله برای امرار معاش دوباره روضه خوان شود.
    باش تا صبح دولتت بدمد.

Comments are closed.